Öne Çıkanlar GÖREVİNDEN ALINDI Korona Virüs Diyabetlileri Daha Fazla Etkiliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Helikopterle Deprem Konutlarını İnceliyor AK Parti Heyeti Konteyner Kenti Ziyaret Etti Dünya Gülsün

Bu haber kez okundu.

AYDIN: "RAMAZAN,  MÜMİNLER İÇİN NİMETTİR"

11 Ayın Sultanı Ramazan ayını idrak etmeye başlıyoruz. Bu gece sahura kalkılacak yarın ilk oruç tutulacak.

Geçtiğimiz  yıl Ramazan ayında Teravih namazını kılınmadığını hatırlatan Elazığ İl Müftüsü Selami Aydın bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığınca alınan karar gereği Teravih Namazlarının camilerde kılınacağını belirterek; ”Tabiki Ramazan ayını teravih namazlarını camide cemaatle kılacağımız için mutluyuz.

Ramazan ayını coşkulu bir şekilde geçirmeliyiz. Kur’an okuyacak ve kur’an’ın manasının anlaşılması yönünde çalışmalar yapacağız.”dedi.

RAMAZAN İNANANLARA İKRAM EDİLEN BEREKETLİ BİR AYDIR

Ramazan ayı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Elazığ Müftüsü Selami Aydın, Ramazan ayını ibadetlerle geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Aydın, "evveli rahmet ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtulma" günleri olan Ramazan ayına yaklaşıldığını belirterek, "Resulullah Efendimiz bunu ifade ederken 'O mübarek ayın gölgesi üzerimize düştü.' buyuruyor.

Ramazan gelince cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır. Şeytan zincire vurulur. Bir münadi, ‘İyilik yapana iyilikte devam et, kötülük yapana da kötülükten kendini uzaklaştır.’ diye seslenir." ifadelerini kullandı.

"Tabii Ramazan; ilmin, inancın, ibadetin, ahlakın, kardeşliğin ve dayanışmanın zirveye ulaştığı bir aydır. Ramazan; Kur'an, tefekkür, oruç ve sabır ayıdır. Ramazan müminlerin bayramıdır. Ramazan bundan daha güzel ifade edilemez. Mübarek Ramazan ayı geldi. Kur'an'ıyla, Kadir gecesiyle, orucuyla, teravih namazlarıyla, mübarek geceleriyle, iftarıyla, sahuruyla, itikâfıyla, fıtır sadakasıyla Ramazan bizim için büyük bir nimettir.Bu nimetin farkında olarak bu ayı hüşu içinde idrak edelim.” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol