Öne Çıkanlar GÖREVİNDEN ALINDI Korona Virüs Diyabetlileri Daha Fazla Etkiliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Helikopterle Deprem Konutlarını İnceliyor AK Parti Heyeti Konteyner Kenti Ziyaret Etti Dünya Gülsün

Bu haber kez okundu.

BAHÇECİOĞLU; "GÖÇ KONUSUNDA DA ASIL SORUMLU; İKTİDARDIR!"

Elazığ Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Züleyha Bahçecioğlu, son günlerde ki göçmen konusu hakkında açıklamada bulundu.

Elazığ Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Züleyha Bahçecioğlu, Genel Başkanları Temel Karamollaoğlu'nun açıklamasını yayınladı.

VATANDAŞLARIMIZI SAĞDUYULU DAVRANMAYA DAVET EDİYORUZ

Başkan Bahçecioğlu Genel Başkan Temel Karamanoğulları’nın paylaşımı ile ilgili olarak “Son günlerde sığınmacılarla ilgili ulusal medyada ve sosyal medyada yer alan haberlerle ve polemiklerle ilgili olarak Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesaplarından son derece kıymetli bir paylaşım yapmıştır. Saadet Partisi Elazığ Kadın kolları il Teşkilatı olarak bizler de Genel Başkanımızın bu açıklamalarını Elazığlı hemşerilerimizle ve Aziz milletimizle paylaşma gereği duyuyoruz. Genel Başkanımızın da belirttiği gibi bizler de vatandaşlarımızı teenni ile hareket etmeye ve sağduyulu davranmaya davet ediyoruz.” dedi.

TOPLUMSAL YAPIYI ZEDELEMEYECEK BİR GÖÇ POLİTİKASI ORTAYA KOYAMAMIŞTIR

Siyasi partilerin yabancılara yönelik suçlamalarını doğru bulmadığını söyleyen Başkan Züleyha Bahçeçioğlu, “Son günlerde, özellikle sosyal medyada, sığınmacılara yönelik nefret söylemlerini üzülerek takip ediyoruz. Derinleşen ekonomik krizle birlikte sığınmacılara yönelik müsamahanın azaldığını, bazı kesimlerin de nefret söylemleriyle tepkileri daha da yoğunlaştırdığını görüyoruz. Fakat bilinmelidir ki, karşı karşıya kaldığımız tüm problemlerin birinci derecede sorumlusu olduğu gibi, göç konusunda da asıl sorumlu; kontrolsüzlüğü benimseyen iktidardır! Ak Parti iktidarı, kapsamlı ve toplumsal yapıyı zedelemeyecek bir göç politikası ortaya koyamamıştır. Hükûmet, her alanda olduğu gibi bu konuda da sınıfta kalmıştır! Ne sınır güvenliğini sağlayabilmiş ne de bir göç politikası oluşturabilmiştir. Buna rağmen; bazı siyasilerin, tüm yabancıları kriminalize etme çabalarını ise üzülerek izliyor ve asla doğru bulmuyoruz. Bu siyasilerin sığınmacılara yönelik söylemlerinin yol açtığı tepkisellik, hükûmetin seçim sürecine girerken aradığı güvensizlik ortamına hizmet etmekte ve siyasi mühendisliğe zemin hazırlamaktadır.” Diye konuştu.

MÜLTECİLERE DEĞİL, HÜKÛMETE KESİLMELİ VE BİZZAT HÜKÛMETTEN HESAP SORULMALIDIR

Başkan Bahçecioğlu,“Geldiğimiz noktada, hükûmetin göç konusundaki politikasızlığı ve artan ekonomik krizle birlikte bu durum sürdürülemez bir noktaya gelmiştir. Hükûmetin kontrolsüz göç politikası, yasal yollarla ülkemizde bulunan sığınmacıları da zor durumda bırakmaktadır. Ekonomik ve sosyal sıkıntıların faturası mültecilere değil, hükûmete kesilmeli ve bizzat hükûmetten hesap sorulmalıdır. İktidar, bir an evvel sınır güvenliğini sağlamalı ve toplumun geleceğe yönelik endişelerini giderecek kapsamlı bir göç politikası ortaya koymalıdır. Hükûmete yönelik eleştirileri bir kenara bırakıp, mültecileri hedef gösteren siyasiler ise ırkçı ve nefret dolu söylemlerinden vazgeçmelidir. Unutulmasın ki, tarihe kara leke olarak geçen üzücü olaylar, genel de sonucu hesap edilmeyen sorumsuzca sözlerden kaynaklanmıştır. Bu nedenle başta siyasiler olmak üzere herkes yaşadığımız zor günleri de dikkate alarak, toplumun dinamiklerine kast edecek sözlerden ve eylemlerden kaçınmalıdır. Özellikle de birbirlerini ucuz kahramanlıklarla parlatmaya çalışan siyasiler akıllarını başlarına devşirmelidir! Türkiye Cumhuriyetinin İçişleri Bakanı olma sıfatını taşıyan birisi ise, bu tarz süreçlerde herkesten çok daha hassas ve duyarlı davranmalıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan da olayları önce sadece seyredip, ardından kamuoyunun nabzına göre şerbet vermek yerine; ivedilikle sorumluluk almalı ve olayların büyümesine engel olmalıdır”

HERKESİ AKLISELİME VE SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUM

Tarihi ve dini bağlardan çok insani bağların gerektirdiği gibi hareket edilmesine dikkat çeken başkan Bahçecioğlu, “Bölgemizdeki ülkelerle normalleşmeden ve iç çatışmalar durmadan bu sorunların çözümü mümkün değildir; bu husus da iyi idrak edilmelidir. Son olarak, herkesi aklıselime ve sağduyuya davet ediyorum. Temel Karamollaoğlu Elazığ Saadet partisi kadın kolları Teşkilatı olarak bizlerde aziz Elazığ halkının din kardeşlerimiz olan zor duruma düşürülüp bize mahkûm edilmiş olan tarihi ve dini bağlarımızdan daha ötesi insanı bağlarımızın gerektirdiği gibi kardeşçe hareket etmeyi öğrenip bir an önce onlarında vatanlarına sağ salim kavuşmaları adına dualarımızı esirgemeyip bu süreçte daha öncede yaptığımız gibi onları misafir edip zamanı geldiğinde de dua ile uğurlamaya özen göstermeliyiz. Değerli halkımızın dini ve tarihi misyonumuza uygun hareket edeceklerinden hiç bir kuşku duymuyoruz. Bu hasletle üzerinde adalet ve kardeşçe yasabileceğimiz Saadet dolu yarınlar diliyoruz.”ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol