Öne Çıkanlar Sanatçı Hasan Erin Yeni Albümü Çıktı Memur Sen 15 Temmuz Şehitleri Bayrak Koşusu Takım Hedefe Ulaşamadı! Talep Olursa Binalar Yeniden İncelenecek

Bu haber kez okundu.

Balıkçılar “Vira Bismillah” Dedi

Yasağın sona ermesiyle birlikte balıkçılar avlanmak için tekneleriyle suya açıldı.
 

Avlanma sezonunun açılışına, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Hacı Paşa Tuğyan, teknik personeller ve balıkçılar katıldı.

Törende konuşan Şube Müdürü Tuğyan; “İlimiz sınırları içerisinde yer alan Keban, Karakaya, Özlüce, Kalecik, Beyhan, Kralkızı Baraj Gölleri ile Sivrice Hazar Gölü ve bunlarla bağlantılı tüm akarsularda 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 1 Temmuz 2021 tarihinde sona ermiş olup ‘vira bismillah’ diyerek avlanma sezonunu açmış bulunmaktayız.

2021 yılı su ürünleri av yasağı döneminde, Jandarma, emniyet ve il müdürlüğümüz bünyesindeki, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri ,koordineli bir şekilde, 24 saat esaslı olarak su ürünleri av yasağı denetim ve kontrol görevleri gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde, kaçak avcılık yapan 67 şahsa, 132.000 TL idari para cezası uygulandı. Denetimler esnasında, yaklaşık 600 kg canlı balık suya iade edilerek, takribi 15.375 metre ağ ele geçirildi” dedi

Tuğyan konuşmasının devamında; “İlimiz genelinde, 146 adet avcılık ruhsatlı balıkçı gemisi ile yaklaşık 250 ticari ruhsata sahip balıkçı, avcılık yapmakta aynı zamanda 1400 civarı amatör balıkçı ile hobi amaçlı avcılık yapılmaktadır.

Bu kapsamda, tüm balıkçılarımıza 1 Temmuz itibari ile başlamış olan su ürünleri avlanma sezonunun hayırlı olmasını, kazasız, belasız, bol ve bereketli geçmesini diliyoruz.

Sürdürülebilir bir avcılık için ticari ve amatör tüm balıkçılarımızın avcılık tebliğleri doğrultusunda kurallara uyarak avlanmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol