banner30
Öne Çıkanlar Gözetim Tetkiki Tamamlandı AFAD Kura Tarihini Açıkladı Teslim Olan Örgüt Mensubu Sayısı 176ya Yükseldi Başarılı Öğrenciler Ödüllendirildi MHP SAHAYA İNDİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN ARSLAN 12.DÜNYA ODALAR KONGRESİ’NE KATILDI

ICC Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Dubai’de gerçekleştirilen 12. Dünya Odalar Kongresi’ne, katılım sağlayan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve ICC Yönetim Kurulu Üyesi Asilhan Arslan, kongre kapsamında 33 ülkeden gelen odalarla, yakından görüşme ve dünya çapında dikkat çeken projelerin değerlendirildiği bir organizasyona katılımın çok değerli olduğunun altını çizdi.

Başkan Arslan, 3 gün sürecek olan kongre kapsamında, katılımcı tüm ülkelerin oda yöneticileriyle bire bir görüşme imkanı olduğunu, özellikle karşılıklı işbirliği ve müşterek projeler yürütülmesi hususunda çok önemli bir platform olduğunu ifade etti.

“İyi Uygulamalar Raporumuz Dikkat Çekiyor”

Başkan Arslan, Elazığ TSO tarafından 2018-2021 döneminde gerçekleştirilen ve toplamda 42 ana başlık altında 250 faaliyetten oluşan çalışmaların TOBB ve katılımcı odaların dikkatini çektiğini belirterek, açıkalmalarını şu şekilde sürdürdü; “İlimizin sosyo-ekonomik kalkınma ve gelişmesi, üyelerimizin sürdürülebilir ticaret ekosisteminin içinde büyümesinin sağlanması, işsizliğin önlenmesi, ilimizin tüm değerlerinin etkin tanıtımı ve ekonomik değer haline getirilmesi  bu süreçlerin yönetilmesi için uygun altyapıların kurulmasını hedefleyen odamız, kırmızı kitap olarak adlandırdığımız bu süreci çok etkin şekilde sürdürmüştür.

Her bir başlığın, somut çıktılarının yer aldığı raporumuz çok ciddi bir emek ve gayretin ürünüdür.

Yaklaşık 4 yıllık süreç içerisinde tüm paydaşlarımız ve odamız üyelerinin destekleriyle, hayata geçirilen çalışmalarımız kongreye katılan odalarla paylaşılmakta ve onların da iyi uygulamaları değerlendirilmektedir.

Odalar arasında karşılıklı işbirliklerinin sağlanması ve deneyimlerin paylaşılmasında, çok etkili olan organizasyon için TOBB Başkanı’mız Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ediyoruz.

Önümüzdeki süreç içeresinde dünya genelinde farklı odalarla müşterek projeler yürütülmesi için önemli bir adım atılmıştır”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol