Öne Çıkanlar Sarıkamış Şehitlerinin 106. Yılı Hafız Osman Öge Anılacak Elazığda Deprem Elazığda 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Toraman Ailesinin Acı Günü Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

Bu haber kez okundu.

Başkan Doğan Güven Tazeledi

Şavaklılar Derneği, dördüncü olağan kongresi gerçekleştirildi. Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen kongrede divanın oluşturulmasının ardından konuşan Başkan Naim Doğan, derneğin 2011 yılında kurulduğunu belirterek, hedeflerinden bahsetti.

DOĞAN: ÜYELERİMİZ SIKINTI VE SORUNLAR KARŞISINDA YALNIZLIK HİSSİNE KAPILMADAN RAHATLIKLA DERNEĞİMİZİN KAPISINI ÇALMAKTADIR

Başkan Doğan, “Topluluğumuz arasındaki dağılmışlığın önüne geçmek, birlik ve beraberliği arttırmak, kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmek, kendi öz kültürümüzü yaşatmak, örf ve adetlerimizin nesiller boyu unutulmamasını sağlamak ve sorunlarımızı tek bir merkezde toplayarak çözümünü sağlamak amacıyla kurduğumuz Şavak-Der 2011 yılında emekleyerek çıktığı yolculuğa şükürler olsun ki koşarak devam etmektedir.

Çünkü bizler klasör ve tabela dernekçiliğinin ötesinde toplumumuz ile iç içe dernekçilik yaptık ve onlarla, sizlerle beraber yürüdük.

Eskiden insanlarımız sorun ve sıkıntılarını kahve köşelerinde muhataplarıyla değil, birbirleriyle konuşup dururlardı.

Gelinen noktada üyelerimiz sıkıntı ve sorunlar karşısında yalnızlık hissine kapılmadan rahatlıkla derneğimizin kapısını çalmaktadır” ifadelerini kullandı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol