banner30
Öne Çıkanlar Partilerin Üye Sayıları Açıklandı Ptt Meydanı Çalışmaları El Değişti Reis 67 Yaşında Barak Son Yolcuğuna Uğurladı TKDK

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN OR ‘HAYALET İLÇE SİVRİCE’

. 24 Ocak’ta yaşanan büyük depremin merkez üssü olan Sivrice’nin hayalet ilçe konumuna geldiğini  ifade eden Başkan Or, esnafların ve vatandaşların sorunlarının çözülmediğini kaydetti.

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Yalçın, yönetim kurulu üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Mesude Cömert, Gençlik Kolları Başkanı Burak Özgül ve Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan Kürk Köyü  ve Sivrice’de ki , vatandaşlarla bir araya geldi.

“Vatandaşlar Muhatap Bulamıyor”

Depremin merkez üssü olan Sivrice’de, konutların henüz teslim edilmediğini belirten vatandaşlar:  “24 Ocak 2020 yılında yaşadığımız depremin üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen; hala daha konutlarımız teslim edilmedi. Mecliste sorunlarımızı dile getiren kimse yok. Depremin merkez üssünün Sivrice olmasına rağmen; konutların en son burada yapılması ayrı bir sorun. Burada 300 konut inşa edildi ama yapı demeye bin şahit lazım. Evler adeta bir kümes gibi. Belediye dükkânlarının, TOKİ’ye satıldığı iddiaları var. Yurdun çeşitli illerinde yaşanan afetler sonrasında, hemen o bölgeler Afet Bölgesi ilan edilirken şehrimizin sahibi olmayışından, bizler üvey evlat muamelesi gördük. Depremin ardından konteynerlerde, zorlu şartlar altında mücadele ettik. Söz verildiği halde; henüz daha tamamlanmayan projeleri eleştirdiğimiz zaman da, bizlere hemen bir yafta vuruyorlar. Biz doğruları dile getiriyor ve Sivrice’nin mağdur edildiğini dile getiriyoruz.”

“AKP Milletvekilleri Sivrice’den Bi Haber”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or ise Sivrice’deki esnafların ve vatandaşların sorunlarının, yumak haline geldiğini belirterek açıklamasında şunları söyledi:

“İlçe gezilerimiz kapsamında Sivrice’de ve Kürk Köyü’nde vatandaşlarımızla bir araya geldik. Sivrice ilçesi, 24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen depremin merkez üssü olarak belirlenmişti. Burada ki vatandaşlar, depremin ardından yapılan çalışmalardan halen arzu ettikleri neticeleri alamadıklarını, sorunlarının devam ettiğini, sorunlar ile ilgili muhatap bulamadıklarını belirtiyorlar. Vatandaşlar, kendileri için yapılan konutların ne zaman teslim edileceğini, teslim edilecek olan konutlara, ne kadar para ödeyeceklerini bilmediklerini, bu soruların cevaplarını aradıklarını ancak yetkililerin net bir cevap vermediklerini ifade ediyorlar.

Bazı vatandaşlarımız, depremin ardından konutlarının yıkıldığını ancak yerine yapılacak olan konutlar konusunda, bakanlık ile yaptıkları yazışmalarda, bir uzlaşma komisyonun geleceğini ve kendileri ile görüşeceklerini belirtiyorlar. Ancak bugüne kadar, bir komisyon ile görüşemediklerini ifade ediyorlar. Önümüz kış ve Sivrice ilçesinde ki sorunlar yumağı, devam ediyor. İlçedeki sorunların çözümü için yapılan çalışmaların takipçisi olacağımızı ifade ediyor, Sivrice’de ikamet eden vatandaşlarımızla, daha sık bir araya geleceğimizi belirtmek istiyorum.”

 ‘İYİ Parti İktidarında Sivrice Turizmde Şaha Kalkacak’

Sivrice ilçesindeki ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen İYİ Parti Milletvekili Aday Adayı Yüksel Ercan ise, iktidara geldikleri zaman Sivrice’nin hak ettiği değeri göreceğini belirtti.

Ercan, açıklamasında şunları kaydetti:

“Şehrin genelinde gördüğümüz manzara, Sivrice ilçemizde de aynı…

Vatandaşlarımız mağdur edilmiş, hakları elinden alınmış. TOKİ konutlarının hala teslim edilmemesi de, cabası...

Bizler İYİ Parti teşkilatı olarak, Sivrice ilçemizin gerek turizm alanında, gerekse diğer yatırım alanlarında hak ettiği yere gelmesi adına, elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Hazar Gölü’nün, Salda Gölü gibi koruma altına alınması için çalışmalar yapacağız.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol