banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor Jandarma Hırsızları Suçüstü Yakaladı İl Protokolü Aşure Dağıtımında

Bu haber kez okundu.

Başkan Şerifoğulları Tarihi Yolda İncelemelerde Bulundu

Tarihi süreçte kervanların kullandığı ve türkülere konu olan Şeher Yolu’nun, yapılacak rekreasyon çalışmalarıyla, yeniden eski cazibesine kavuşması için çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda ,Başkan Şerifoğulları, Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapımı devam eden, Harput Mahallesi ile Hüseynik arasındaki yolun turizme kazandırılması için gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi. İncelemeler sırasında Başkan Şerifoğulları’na, Ulukent Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan eşlik etti.

Projenin İkinci Aşamasında Rekreasyon Çalışmalarına Başlanacak

Başlatılan çalışmalar doğrultusunda, yol güzergâhında güvenlik açısından ihtiyaç duyulan kısımlarda, taş duvar örüm çalışmaları devam ediyor. Projenin ikinci aşamasında rekreasyon çalışmalarına başlanacak. Gerçekleştirilecek çalışmalar doğrultusunda toplam 2100 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde yürüyüş yolu olarak düzenlenecek tarihi yol güzergâhı, korkuluklarla çevrelenecek.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla, yeşil bir doku kazanacak güzergâh; oturma ve dinlenme alanları, seyir terasları ve çeşmelerle yeni bir görünüme bürünecek. Proje, geleceğin turizm merkezlerinden biri olma yolunda ilerleyen, Harput turizmine ise katkı sağlayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol