banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor Jandarma Hırsızları Suçüstü Yakaladı İl Protokolü Aşure Dağıtımında

Bu haber kez okundu.

Başkanın Destek Verdiği Öğrenciler Finalde

35 farklı kategorinin yer aldığı TEKNOFEST 2021 teknoloji yarışmalarında Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 11 takımdan 8’inin finale kadar yükselmesi, gençlere istedikleri bütün imkânı sunan Başkan Şerifoğulları ve Elazığlıları gururlandırdı.

TEKNOFEST’TEKİ STANDIMIZA BÜYÜK İLGİ

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021, 21 Eylül Salı günü Atatürk Havalimanı’nda başlamıştı. 4’üncüsü düzenlenen festivalde Elazığ Belediyesi de stant açarak gençlere desteğini sürdürüyor.

Elektrikli araç, sürü İHA, savaşan İHA, insanlık yararına teknoloji ve sağlıkta yapay zekâ kategorilerinde finale kalan öğrencilerimizi desteklemek için açtığımız standa, teknoloji meraklılarının yanı sıra bürokratlar, il, ilçe belediye başkanları ve siyasilerde ziyaret ederek destek oluyor.

PAZAR GÜNÜ SONA ERECEK

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada;

“Elazığ Belediyesi olarak yarınların teknolojisini tasarlayacak, üretecek ve yönetecek gençlerimizin yanındayız. Bu doğrultuda TEKNOFEST yarışmalarına katılan ve Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan 11 takıma destek olduk. Bu takımlarımızın 8'i finale kalmaya hak kazanarak bizleri gururlandırdı. Onların yanında olmayı görev bilerek İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yapılan festivalde de stantlarımızla yer aldık. Milli ve yerli projelerin hızlıca hayata geçmesine öncülük eden TEKNOFEST’in gün geçtikçe büyümesi ise bizleri ayrıca gururlandırıyor. Bu başarıda Belediye olarak katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 21 Eylül Salı günü başlayan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, 26 Eylül Pazar günü sona erecek.” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol