Öne Çıkanlar Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı Engelli Kardeşlerin Evleri Yandı Esnaf Kan Ağlıyor Erbaaspor-Elazığ Belediyespor Elazığlı Öğrenci Türkiye 5.si oldu

Bu haber kez okundu.

BERBERLER VE KUAFÖRLER ODASI İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

Elazığ Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası tarafından Türkiye’nin gündeminde olan Güzellik Salonlarının sıkıntıları, fiyat düzenlemesi, kuaförleri mağdur eden gelinlikçilerle ilgili sıkıntıların çözüme kavuşturulması için toplantı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya, Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, Oda Başkan Vekili Murat Perilioğlu, Denetim Kurulu Başkanı Gülay Gür ve oda üyeleri katıldı.

Programda başkan Türkoğlu, kuaförlerin ve güzellik salonlarının mağdur olduklarını dile getirirken esnafın sorunlarını çözmek istediklerini belirtti.

TÜRKOĞLU: “BİZİM DERDİMİZ ESNAFIN SORUNLARINI ÇÖZEBİLMEK”

Elazığ Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, esnafın sorunlarını çözüme kavuşturmak istediklerini belirterek gelen vatandaşlara teşekkür etti. Türkoğlu , “bu salona bakınca gerçekten üzücü bir hareket görüyorum. Çünkü burada derdimiz sizin dertleriyle dertlenmek sorunlarını çözebilmek. İsterdim ki bu salonda gerçekten mesleğini seven mesleğini dertlendiren bütün arkadaşlar burada olmuş olsaydı. Bayan kuaförlerinin sorunları, güzellik salonlarının sorunları maalesef benim kadar sizlerde biliyorsunuz Türkiye’nin gündemine oturmuş çok büyük sıkıntılar var. Bizim derdimiz bunu çözebilmek bununla alakalı size nasıl yardımcı olabiliriz bundan dolayı sizin işlerinizi nasıl çözebiliriz. Sağ olsun zabıta müdürüm kırmadı bizi katıldı çünkü yetki zabıta müdürümüzde bizde buradan diyoruz ki esnafımıza karışmayın esnafımızı zorlamayın esnafımız gerçekten mağdur insanlar evine ekmek götüremeyen bir sürü esnaf var, elektrik faturasını yatıramayan bir sürü esnaf var çünkü bunlar işçilerine istihdam sağlıyorlar. Bunlar kapanırsa Türkiye’de 110 bine yakın güzellik salonu çoğu insan mağdur olur bunların elemanını düşünürsek 500 bine yakın insan mağdur olur. Bunlar devlete külfet değiller onlar devlete vergi veriyorlar. Gelen esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

PERİLİOĞLU: “BİZ BURADAYDIK SİZLERİ DE BURADA BEKLİYORDUK”

Oda Başkan Vekili Murat Perilioğlu, yaptığı açıklamada “Biz burada çok yoğun bir kalabalık bekliyorduk. Hakikaten biz 2-3 dönemdir biz siler için çalışıyoruz belki görülmeyen taraflarımız var ama başkanıma da şikâyetim bu zaten biz reklam yapmıyoruz reklam sevmiyoruz, reklam yapmamız lazım. Biz perde arkasında çok çalışıyoruz bunu da perde önüne taşımak istedik burada tartışmak istedik. Soru cevaplı tartışmak istiyoruz gerçekten sorunları olan çözümü olan insanların çözüm önerisini bekliyoruz. Biz kuaförlere verdiğimiz sözleri tutmaya çalışıyoruz sıraya koyduk. Sezon kapanmadan bu gelinlikçiler olayını çözümü olan varsa sonuca kavuşturmak istiyoruz. Ben kuaförlerin sorunlarını dinlemek istiyoruz karşılıklı bugün burada bunu halletmek istiyoruz. Yapabilirsek ne ala yapamazsak bugünden sonra kimse bizden bir şey beklemesin biz buradaydık sizleri de burada bekliyorduk gelen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GÜR: “DUYARLI OLUP GELEN ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Denetim Kurulu Başkanı Gülay Gür, yaptığı açıklamada, “Biz her zaman sizlerin arkasında olmaya çalışıyoruz elimizden geleni yapıyoruz ama hiçbiriniz bizlere destek vermiyorsunuz ve bu da bizim enerjimizi düşürüyor. Biz isterdik burada gümbür gümbür konuşalım, sizlerle beraber sizlerin gücüyle gücümüze güç katalım istedik. Duyarlı olup gelen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol