banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

Bilgilendirme toplantıları kapsamında Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat Kerti, kooperatif ve birlik başkanları, il proje yürütme birimi personeli, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.

Toplantıda konuşma yapan Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Fuat Kerti  “Ekonomik Yatırımlar ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları proje başvuruları 30 Ekim 2021 tarihinde başladı. Ekonomik yatırımlar kapsamında 250 bin  TL İle 3 milyon 500 bin TL arasındaki yatırımlara ve altyapı yatırımları kapsamında; A İş planı 300 bin TL, B İş Planı 20 bin  TL 600 bin  TL arasındaki yatırımlara %50 hibe desteği verildi.

Altyapı yatırımları için başvurular; 17 Aralık 2021 tarihinde, ekonomik yatırımların başvuruları ise, 21 Ocak 2022 tarihinde sona erecektir.  Makine ekipman ihtiyacı olan çiftçilerimiz ve yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, başvuru tarihleri arasında internet üzerinden başvurularını yapmaları gerekiyor. ”dedi.

 Kerti, son olarak proje başvurularının ilimize ve çiftçilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.  Toplantı, il proje yürütme birimi personelinin, hazırladığı bilgilendirme sunusu sonrasında; çiftçilerin sorularına verilen cevaplar ile sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol