Öne Çıkanlar Şehit asker son yolculuğuna uğurlandı KYK Öğrencilerine Müjde! Uluslararası Gazeteciler ve Televizyoncular Federasyonunda İki Elazığlı Yöneticilerin kulağına küpe olsun Yıldırım: Toplumsal Duyarlılığın Başlatılmasını İstiyoruz

Bu haber kez okundu.

"BU UYGULAMA VATANDAŞLARIMIZIN LEHİNEDİR”

Elazığ’da bozuk ormanlık arazilerini ekonomiye kazandırma uygulamaları kapsamında bazı bölgelerdeki arazilerin erozyonu önleme alanı olarak belirlendiği ve bu alanlarda çalışmaların yapılacağı belirtildi.

 Orman Bölge Müdürü M.Salih Çetiner, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada Elazığ’da da bu alanda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek; "Bilindiği gibi bakanlığımızın bu konuda Bozuk Ormanlık alanları ekonomiye kazandırma uygulaması kapsamında bazı araziler kiralanma yoluşla vatandaşlarımıza verilecekti.

Bunlardan biri de Baskil İlçesine bağlı Çavuşlu köyündeydi.

Burayla ilgili olarak yapılan ihaleye başvurular yapılmıştı. İhalede yapılmış ve bir firma burada ki 1200 dönümlük alanı kiralamıştı.

Bu firma Elazığlı değil. Kiraladığı alanda köylü olmadığı için bazı çalışmaları yapamayacak.

Biz bu ihaleyi iptal ettik.

Biz Orman Bölge Müdürlüğü olarak bu alanı 3 yıl önce Erozyonu önleme alanı olarak belirlemiş ve buna göre de gerekli hazırlıklarımızı yapmıştık.

Bu yıl bu alanda ağaçlandırma çalışmaları yapacağız. Bu alana ceviz, badem gibi ağaçlar dikeceğiz. Böylece hem erozyonu önleme hem de bu ağaçlardan elde edilecek ürün ile bir gelir sağlayacağız.” dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol