Öne Çıkanlar Elazığın Ağın ilçesi ilk oteline kavuşuyor KENDİNİZE GELİN! Bahşi: Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın Suç Makineleri Yakalandı Sağlık Çalışanlarının Vardiya İsyanı!

Bu haber kez okundu.

Çelik: "İlkeli ve Liyakatli Sendikacılık Ortaya Koymak İstiyoruz"

Gazetemiz Genel Yönetmeni Nafiz Koca ile görüşen heyet, sendikalarının çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

MİL-SEN Genel Başkanı Mücahit Çelik, ziyarette yaptığı açıklamada, "Konfederasyonumuz 9 hizmet kolundan oluşan bir memur sendikaları konfederasyonu olarak doğdu. İsminden de anlaşılacağı gibi manevi, ilkeli ve liyakatli bir sendikacılık ortaya koymak istiyoruz. Bu bağlamda hizmet sendikacılığı vurgusu yapmak istiyoruz.

Bugüne kadar sendikacılık algı itibariyle kirlenmiş bir algıya sahip. Biz asıl diğer rakip sendikalarla değil de algıyla mücadele etmek mecburiyetinde, algıyı düzeltmek ve değiştirmek için gayret gösteriyoruz.

Umuyoruz ki kurumların ve yeni oluşturulan yapıların insan hizmetli ve odaklı çalışması anlayışımızın sadece bizim değil bizim önümüzdeki arkadaşları da zorlayıp buna doğru ittirmek istiyoruz.

Yani iyi bir muhalefet anlayışı da gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

"MİLLİ VE MANEVİ MESELELERE KAYITSIZ ŞARTSIZ DESTEK VERECEĞİZ"

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sendikacılık denilince akla kavga geliyor ama biz bu algıdan çıkartıp bir biriyle kavga eden anlayıştan değil, doğrularda bir ve beraber olan yanlışlarda da yine yanlışa karşı bir ve beraber hareket eden bir anlayışı ortaya koymak için gayret gösteriyoruz.

Biz merkeze memur arkadaşlarımızın haklarını ve milli, manevi meseleleri aldık.

Özellikle hep şunu söylüyoruz; milli ve manevi meselelerde kayıtsız şartsız her türlü devletimize, milletimize destek vermekten hiçbir zaman imtina etmeyeceğiz.

Ancak konu memur haklarına geldiği zaman bu hususta da doğru yapılıyorsa alkışlayacağız,yanlış yapılıyorsa yanlışın düzeltilmesini isteyeceğiz. Eksik yapılıyorsa eksiğin tamamlanmasını talep edeceğiz.

Bunu yaparken de düşmanca bir dil değil, doğru bir üslup belirledik kendimize."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol