Öne Çıkanlar Erdem: Ne Olur Elazığa İyilik Yapın Kız Kardeşim Yerel Lezzetler Hibe Programı Başlıyor Elazığdan Bingöle Fide Desteği Kaçak Yapılaşmaya Sıkı Denetim Belediye ekipleri canla başla çalışmaya devam ediyor

Bu haber kez okundu.

CHP Elazığ İl Başkanı Belli Oldu

Zeki Kaplan’ın görevden alınmasının ardından CHP Elazığ İl Başkanlığı’na Yavuz Doğdu atandı.

CHP Elazığ İl Başkanlığı görevini yürüten Zeki Kaplan’ın görevden alınmasının ardından Elazığ’a yeni bir il başkanı atandı. CHP Elazığ yeni İl Başkanı Yavuz Doğdu oldu.

YAVUZ DOĞDU KİMDİR?

1955 yılında Elazığ’da Merkez Hal Köyünde doğdu. 26 yıl Elazığ’da, 2 yıl ise Elazığ dışında öğretmenlik yapan Doğdu, Devrim ortaokulu, Evrenpaşa ilk Öğretim Okulu ve İstmetpaşa İlk Öğretim Okullarında görev yaptı.

Emekli olduktan sonra ise 2010 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldu.

Hemen aynı yıl o dönemin İl Başkanı Ethem Gülbay’ın görevden alınmasının ardından yönetim kurulu kararıyla il başkanı olarak atandı.

Yavuz Doğdu yaklaşık 6 ay boyunca görev yaptı daha sonra 2014 yılında Mustafa Kemal Atikeler’in görevden alınmasının ardından tekrar CHP Genel Merkezi tarafından kongreleri yürütmek üzere görevlendirildi ve 4 ay görev yaptı.

Son olarak ise Zeki Kaplan'ın görevden alınmasının ardından CHP Elazığ İl Başkanlığı görevine getirildi. Yavuz Doğdu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol