banner30
Öne Çıkanlar ELAZIĞSPOR KULÜBÜNDEN FOX TVYE TEPKİ Müdürlükten Çiftçilere Kayıt Uyarısı ELZEMDER Kuruldu İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Hizmete Açıldı Elazığ Belediye Meclisinde MHP Grubu Toplantıyı Terk Etti

Bu haber kez okundu.

CHP’den Esnaf Oda Başkanlarına Ziyaret

CHP İl Yönetiminin ilk durağı Kahveciler Odasıydı. Oda başkanı Bozkurt'la bir araya gelen CHP il yönetimi esnafın sorunlarını dinledi.

BOZKURT: ESNAFIMIZA YARDIM TALEP EDİYORUZ

Esnafının iflasın eşiğinde olduğunu söyleyen Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, “Esnafın sıkıntısı çoktur. 8 aydan beri kahvelerimiz hep kapalı. Resmiyette bir kapalılık yok. 1 Haziran’da açıldı ama oyunlar oynanmadığı için kimse kahvelerimize gitmiyor ve kahvelerde kimse yok. Bunu biz devletimizden; bunlara bir nebzede olsa bir destek istiyoruz. Bir esnafımıza faizsiz ya kredi ya hibe talep ediyoruz büyüklerimizden” ifadelerini kullandı.

CHP’nin bir diğer durağı ise Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası oldu. Başkan Kaplan ve beraberindeki heyet daha sonra Bakkallar ve Tekel Bayiler Oda Başkanı Cebrail Top ile bir araya geldi.

KAPLAN: HAYATIN HER ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN DEĞERLİ ARKADAŞLARIMIZ MAĞDUR OLDU

CHP İl Başkanı Zeki Kaplan yaptığı açıklamada, "Deprem sürecinde vatandaşlarımız evi yıkıldığı için mağdur oldular. Şehrin yapısı adeta allak bullak oldu. Yollar geçilemez, şehirde artık yaşanılamaz hale geldik. Esnaflarımız bundan dolayı zarar görüyor. Kahvecilerin uzun sürede 80 güne yakın kahvelerinin kapandığını, kahvelerin de kapandığını, lokantacıların da yine bu şekilde pandemi nedeniyle kapandığını, berber ve kuaförlerin de 50 günü aşkın bir süre içinde kapandığını biz bunları gözümüzle gördük. Değerli başkanlarımız da gündeme getirdiler. Tabi burada mağdur olan sadece berber ve kuaförler değildir. Burada kimler mağdur oldu? Elazığ halkı mağdur oldu. Düğün salonu sahipleri mağdur oldu. Taşıma ile uğraşan minibüsler mağdur oldu, şehirler arası otobüs firmaları mağdur oldu, okul servisi şoförlüğü yapanlar, kantinciler ve kırtasiyeciler yani hayatın her alanında faaliyet gösteren değerli arkadaşlarımız mağdur oldu. 3 aylık krediler esnafımız tarafından ödenirken zorluklar çekiliyor. Vatandaşlarımız ödeyemiyor. Bu kredilerin en az 2021 yılı sonuna kadar ertelenmesini en azından kendi işlerini düzeltene kadar ertelenmesini talep ediyorlar. Haklı bir talep, doğru bir talep. Devletten, yetkililerden vatandaşlarımızın bu taleplerinin bir an önce dikkate alınmasını istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol