Öne Çıkanlar Elazığ Yağmura Doyacak TOKİ İhtarnameyi Sehven Göndermiş Mini Terminal Binası İnşaatı Yükseliyor Kırmızı Alan Genişliyor Motosiklet Sürücüsü Hayatını Kaybetti

Bu haber kez okundu.

ÇİFTÇİYE TOHUM DESTEĞİ

“Baklagil Ekiyorum Toprağımı ve Soframı Zenginleştiriyorum” projesi kapsamında kura çekimi sonucu ilçe merkezi ve köylerde belirlenen çiftçilere Nohut, Kuru Fasulye ve Mercimek tohumluğu dağıtıldı.

İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe; İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, İl Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, Akçakiraz Tarım Kredi Kooperatif Müdürlüğü, STK temsilcileri ve üreticiler katıldı.

“ÇİFTÇİLERİMİZ EN KISA SÜREDE BU TOHUMLARLA TOPRAĞI BULUŞTURACAKLAR”

İl Müdürü Kılıç yaptığı konuşmada; “Bakanlığımızca tarım arazilerinin kullanılmasının etkinleştirilmesi projesi kapsamında İl Müdürlüğümüzce hazırlanan “Baklagil Ekiyorum Toprağımı ve Soframı Zenginleştiriyorum” projesinden faydalanacak çiftçilerimizin belirlendiği birinci basamak olan kura çekimini geçen hafta tamamlamıştık. Nohut tohumu için müracaat eden 197 çiftçimizden 73 üne, fasulye tohumu için müracaat eden 38 çiftçimizden 32 sine bugün tohumlarını teslim ediyoruz. İlimiz genelinde Nohut tohumluğu için 772 çiftçi, Kuru Fasulye tohumu için 186 çiftçi olmak üzere 958 çiftçimiz müracaatta bulunmuştur. Bugünden itibaren proje uygulama şartlarını taşıyan üreticilerimizle hibe sözleşmesi imzalayarak tohumluk teslimlerini gerçekleştiriyoruz. Çiftçilerimiz de en kısa sürede bu tohumlarla toprağı buluşturacaklar. Merkezde 2.200 kg sertifikalı Dermason çeşidi kuru fasulye 10.000 kg sertifikalı Azkan çeşidi Nohut tohumluğunu dağıtacağız. Yüce rabbimden çiftçilerimize bol ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol