Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

DAĞCILARIN GÖZDESİ BÜYÜK AKDAĞ DAĞI

Elazığ Doğa Sporları Kulübü Palu ilçesi Güllüce köyü Destibotan Yaylası üzerinden 12 kişilik dağcı ekibi ile Büyük Akdağ dağına kış tırmanışı yaptılar.

Elazığ doğa sporları kulübü Palu ilçesi Güllüce köyü Destibotan Yaylası üzerinden Elazığ ilinin en yüksek zirvesi olan 2620 M Rakımlı olan Büyük Akdağ dağına Ankara, Bursa, Hatay dan gelen 12 kişilik dağcı ekibi ile birlikte kış tırmanışı yaptılar.

Kulüp Başkanı Murat Bahçeci yaptığı açıklamada, "Amacımız resmi kayıtlarda olmayan Türkiye dağcılık sporu için önemli sayılacak yükseklikte ve zorlukta olan bu dağımızı kış sporları olan dağcılık, kayak ve dağ kayağı gibi alanlarda tanıtmak, diğer mevsimlerde yayla turizmi, trekking, doğa yürüyüşü, kampçılık gibi son yıllarda yaygınlaşan bu faaliyet alanlarında dikkatleri bu bölgeye çekmek için kulüp olarak çalışmalar yürütmektir. Yaptığımız işler ilgi ile takip edilmektedir. Olumlu dönüşler alıyoruz. Umarım daha da yaygınlaştırıp gençlerin katılımını sağlarız. Bilinçli doğasever ve sporcular yetiştirmek istiyoruz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol