Öne Çıkanlar YA DEVAM!.. ELAZIĞSPORUN KADERİ BU TOPLANTIYA BAĞLI Elazığdan Suriyeye 30 Tır Un Yardımı Prof. Dr. Bilal Çoban Kaza Geçirdi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü Aycan Güldağı

Bu haber kez okundu.

DAĞHAN: İNSANLAR BURAYI YURT EDİNMİŞLER

Beyyurdu Bölgesine giden Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan ve yönetimi, vatandaşları dinledi.

Deva Partisi İl Başkanı Murat Dağhan, Beyyurdu’nun şehrin en güzel yerlerinden olduğunu, ihalenin kamu vicdanında yara alacağını ifade ederek, “Elazığ’ımızın en güzel, en şirin ve manzarası en güzel ve en verimli toprakların olduğu bir bölge olarak biliyoruz.

Beyyurdu’nda şimdi buradaki arkadaşlarımızın, buranın sakinlerinin, bu köylülerimizin burada çok büyük bir mağduriyetleri söz konusu.

Burada yaşayan vatandaşlarımızın ataları yıllar önce gelmişler.

Yıllarca belki daha fazla yüz yıl önce gelmiş, burayı mesken tutmuşlar. İsmini de ‘Beyyurdu’ koymuşlar. Yurt edinmişler burayı.

Burayı yurt edinen bu kişilerin çocukları bunların ataları veya ondan sonraki insanlarda kendi aralarında buraların paralarını vererek birbirlerinden alışveriş yapmışlar.

Bu tarlaları almışlar, satmışlar.

Yıllarca buraya tapulaşma girdikten sonra bunlar için tapulandırma için başvurmuşlar, imar affından faydalanmak istemişler.

Her türlü yolu denemişler.

Ecri mislini vermişler.

Birçok kanuni süreci beklemek zorunda kalmışlar.

Devltten birçok çözüm noktasında bu noktada bürokrasiye takılmışlar. Yavaş hareket edilmiş.

Şimdi biz her fırsatta sayın milletvekillerimiz, valimiz, şehrin ileri gelenler şehri birlikte yöneteceğiz diyorlar Demokratik, çoğulcu, atılımcı bir yönetimle hareket edeceğiz diyorlar ama biz hiçbir Elazığ’ın probleminde halka sorulduğunu, STK’ların fikrinin alındığını, beraber hareket edildiğini görmüyoruz.

Bu ihale yarın gerçekleşmiş olsa bile kamu vicdanında yara alacaktır. Ve yıllarca konuşulacaktır.

Yani insanlarımız, siyasilerimiz bu yerlere nasıl gelecekler, bun insanların içine nasıl çıkacaklar?

İnsanlar buraya ev yapmış, arsa yapmış, bir sürü insanın evini, bir sürü insanın burada tarlasını gasp edip ondan sonra bunu jet hızıyla internetten askıya zamanında bu insanların yok.

İstanbul’da ihalesi oluyor, buradaki insanın haberi yok.

Bu insanların çok makul, mantıklı istekleri var” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol