Öne Çıkanlar GÖREVİNDEN ALINDI Korona Virüs Diyabetlileri Daha Fazla Etkiliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan Helikopterle Deprem Konutlarını İnceliyor AK Parti Heyeti Konteyner Kenti Ziyaret Etti Dünya Gülsün

Bu haber kez okundu.

“DEDE KORKUT’UN İZİNDE” KISA ÖYKÜ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Türk Eğitim -Sen Elazığ Şubesi ve Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki protokolle “ Dede Korkut’un İzinde” adlı kısa öykü yazma yarışması öğretmenler ve lise öğrencileri arası olmak üzere iki kategoride düzenlendi.

Öğretmenler kategorisinde yarışmaya 83 eser katıldı. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üçe giren eserler şöyle sıralandı:

Birinciliğe: “Bir Kutlu Sefer” adlı öyküyle Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Metin Sertkaya; ikinciliğe: “Can Tatlıdır Geçmeyene Yuh Olsun” adlı öyküyle Bilim ve Sanat Merkezi Öğretmeni Ömer Şirin; üçüncülüğe: “Asil Kan” adlı öyküyle Atatürk İlkokulu Öğretmeni Işıl Emre seçildi.

Lise öğrencileri kategorisinde ise yarışmaya 198 eser katıldı. Yapılan değerlendirme neticesinde Birinciliğe: “Kan Bağı” adlı öykü ile Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesinden Memetcan Yıldırım; İkinciliğe: “Vatan Sağ Olsun” adlı öykü ile Harput Anadolu Lisesinden Kevser Karaduman; Üçüncülüğe: “ Birlik ve Beraberlik Günü” adlı öyküyle Gazi Anadolu Lisesinden Esma Nur Türkmen; Dördüncülüğe: “Bir Vatan Uğruna” adlı öyküyle Harput Anadolu Lisesinden Nesrin Çetintaş seçildi.

Türk Eğitim- Sen Elazığ Şube Başkanı Fatih Murat Taşkın Sendika olarak okumaya büyük ehemmiyet veriyoruz. Okuyan, düşünen aynı zamanda düşündüklerini kaleme aktaran milli kalemler yetiştirmek gayesi ile böyle bir yarışma düzenledik. İfadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol