banner28
banner29
Öne Çıkanlar BALIK: YARALARIMIZIN BÜYÜK KISMINI SARDIK Dev Yatırım Su Sızdırıyor Şehir Yeni Bulvarlar Kazanıyor Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır Başkan Kocadan

Bu haber kez okundu.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Başladı

24 Ocak tarihinde yaşanan deprem nedeniyle eğitim öğretim yılının ikinci yarısının başlama tarihi 17 Şubat 2020 Pazartesi gününe ertelenmişti.
Bu yıl Lise Geçiş Sınavı ve Üniversite Sınavına girecek olan öğrencilerin motivasyonlarının sağlanması, ders çalışabilme olanaklarına kavuşması ve eksiklerinin öğretmenleri tarafından giderebilmesi amacıyla Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile destek eğitim çalışmaları başladı.

Depremin çocukların üzerindeki etkisini en aza indirmek ve sınava girecek olan öğrencilerin motivasyonlarını sağlamayı amaçlayan telafi eğitimi ve Destekleme kurslarına ilginin yoğun olduğu görüldü.
Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, yaptığı açıklamada, yarıyıl tatilinin iki hafta daha uzaması nedeniyle sınava girecek olan 8. ve 12. Sınıf öğrencilerinin derslerinden geri kalmamaları, ders çalışma ve konu tekrarı imkânına kavuşmaları, eksiklerini gidermeleri ve depremin psikolojik etkisinden bir an önce kurtulmaları amacıyla Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlattıklarını açıkladı. Gürtürk, isteyen tüm öğrencilerin kurslara katılabileceğini ifade etti.
Gürtürk, Öğrencilerimizin katılacağı telafi eğitimi ve Destekleme Kurslarının okullar açılana kadar devam edeceğini aktardı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol