Öne Çıkanlar Sigaradan İki Yılda 112 Milyar TL ÖTV Geldi Son Bir Haftada 14 Şahıs Tutuklandı Sağlık Çalışanlarından Konvoylu Çağrı Milletvekili Bulut Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Daha Ertelendi

Bu haber kez okundu.

DEVA ‘dan Akçakiraz Çıkartması

Akçakirazlı vatandaşlar ile bir araya gelen Deva Partisi teşkilatı , belde halkı ile karşılık istişarelerde bulunarak sorunları dinledi. Belde esnafını da ziyaret eden partililer , daha sonra beldeye bağlı Altınçevre köyünde ziyaretlerine devam ettiler.

 Gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan  DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal " Buradaki insanlar, öncelikle evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ancak TOKİ’nin evleri teslim etmesinden sonra çevre bakımı konusunda yetersiz kaldığını ve ilgilenmediklerini dile getirmişlerdir. Ayrıca hâlen ödeme konusunda bilgilendirmenin bulunmadığını, bu sebeple bütçelerini ayarlayamadıklarını,  ileri bir tarihte ummadıkları bir ödemenin karşılarına çıkması  halinde sıkıntılarının daha da büyüyeceğini , bu konuda endişeyle beklediklerini belirtmişlerdir.

Bunun yanında,  yapılan konutlarda dükkan eksiğinin bulunduğunu, burada yaşayanların ihtiyaçlarını gideremediğini,  alışveriş yapacakları hiçbir yerin olmadığını söylemişlerdir.   Bir de ulaşım konusunda sıkıntıları bulunmaktadır. Üst bölgede konuşlu olan konutlara toplu taşımanın girmediğini, uzak bir mesafeden yokuş yürümek zorunda kaldıklarını, bunun da herkes için yorucu ve eziyetli olduğunu  belirtmişlerdir .

Bu eksiklikler ve talepler önemle dikkate alınarak,  yetkililerimizin gereken çalışmaları yapmalarını, buradaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz." Dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol