Öne Çıkanlar Hafız Osman Öge Anılacak Elazığda Deprem Elazığda 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Toraman Ailesinin Acı Günü Fuar ve Kongre Merkezi İnşaatı Devam Ediyor Yaz Etkinlikleri Başlıyor

Bu haber kez okundu.

Doğan’dan İddialı Çıkış

 Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Ahmet Doğan  başkan seçilmesi halinde kapısının bütün esnaflara açık olacağını ve esnaflara kredi kullanımında önemli kolaylıklar sağlanacağını kaydetti. İddialı bir şekilde yola çıktıklarını dile getiren  Doğan  esnaflardan çok ciddi bir ilgi gördüklerini vurguladı. Doğan  esnaflara göstermiş oldukları   ilgiden dolayı teşekkür ederek başkanlığı döneminde esnaflara faydalı olmak için elinden gelenin fazlasını yapacağını belirtti.

“Hantal ve Keyfiyetçi Bir Yapının Yapmış Olduğu Uygulamalara Dur Demek İçin Aday Olduk”

Mevcut kooperatif yönetiminin hantal ve keyfiyetçi bir yaklaşım sergilediğini vurgulayan Ahmet Doğan bu yapının esnaflara hizmet verme noktasında gereken özeni göstermediğini dile getirdi. Doğan mevcut tabloyu değiştirmek ve esnaflarının hak ettiği hizmeti alması için kooperatif başkanlığına aday olduğunu belirtti.  Doğan“ 1965 yılında kurulmuş olan  ve köklü bir geçmişe sahip olan  Elâzığ Esnaf Ve Sanatkârlar Kredi ve Kefaret Kooperatifi’nin 2021 yılında yapılacak olan genel kurulunda başkan adayı olduğumuzu açıkladık. Bize soruyorlar; başkanlığa aday olmaya neden ihtiyaç duydunuz? Biz Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gönderilen faiz destekli kaynakların esnaf ve sanatkârlara ulaştırılamadığını, esnaflarımıza bu kredilere ulaşmada güçlükler çıkarıldığını gördük. Tabiri caiz ise hantal ve keyfiyetçi bir yapının yapmış olduğu uygulamalara dur demek için, esnaf ve sanatkârlara hizmetkâr olmak için adaylığımızı açıkladık.” dedi

“Esnaflar Kooperatifin Ortağıdır”

Başkanlıkları döneminde sorunların çözüme kavuşturulabilmesi için bizzat sahada olacağını belirten Doğan hem mevzuatı bildiğini hem de esnafları yakından tanıdığını vurguladı. Doğan ”Allah nasip ederse göreve geldiğimiz zamanda esnaf ve sanatkârlar odasının kapısı bütün esnaflarımıza ve sanatkârlarımıza açık olacak. Hem sahada olacağız, hem sorunları yerinde inceleyeceğiz, hem de oda ve kooperatif başkanlarımızla yapacağımız projelerimizle esnaf ve sanatkârlarımıza en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Biz bunun sözünü veriyoruz.  29 yıl bir kamu bankasında görev yaptım. Bu sayede çok ciddi tecrübeler edindim.  Biz hem mevzuatı biliyoruz, hem de esnafımızı tanıyoruz. Biz  esnafı mevzuata boğmayacağız.  Unutulmamalıdır ki  esnaflar kooperatifin ortağıdır, kooperatifler aile şirketi değildir.” ifadelerini kullandı.

“Kooperatif  Bir Nebze  Gayret İçerisinde Olabilseydi Biz Bugün Elâzığ Ekonomisini Aktarılan350 Milyon TL Bir Kanyaktan Bahsediyor Olacaktık”

Elazığ esnafının verilen kredilerden tam olarak faydalanamadığını dile getiren Doğan, “Biz esnaflarımızın finansal gücü olacağız.  Üstüne basa basa söylüyorum; özellikle deprem ve pandemi sürecinde Elâzığ’da esnaf ve sanatkârlarımızın % 50 si hem 50 bin liralık faizsiz destek kredilerinden hem de 31.12.2020 ye kadar %4,5 faiz oranıyla verilen kredilerden faydalanamadı. Eğer ilgili kooperatif esnaf ve sanatkârların bu problemlerine bir nebze de olsun çare olabilmek adına bir gayret içerisinde olabilseydi biz bugün Elâzığ ekonomisini 300-350 milyon TL’ lik bir kanyak aktaracaktık. Bu sayede  hem bu şehrin ekonomisi  bir hareketlilik kazanacaktı. Hem de esnaf ve sanatkârlarımızın sıkıntılarını bir nebze olsun gidermiş olacaktık. Biz tamamen bu sorunları ortadan kaldırmak için esnaf ve sanatkarlarımıza hizmet edebilmek amacıyla adaylığımızı açıkladık.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol