banner30
Öne Çıkanlar VERBİSE KAYITLAR 30 EYLÜLDE SON 6. Bölge İçin Harekete Geçti DEVA KYK Kredilerine İlişkin Öneride Bulundu Efsane Kaymakam Ayağının Tozuyla Çalışmalara Başladı Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Bu haber kez okundu.

DOĞDU’DAN AK PARTİ VURGULU 98. YIL AÇIKLAMASI

Doğdu mesajında parlamenter sitem ve AK Parti vurgusu yaptı. Doğdu, “Parlamenter demokrasi, çok partili hayat,  kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokratik kazanımlarını Türkiye’ye armağan eden CHP; barış, adalet, temel hak ve özgürlüklerin teminatı olmaya devam edecektir.

 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından, 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, ulusal kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesine öncülük etmiştir. Halk Fıkrası olarak kurulan CHP, Cumhuriyet Halk Fıkrası ve son olarak 1935’de, Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Laiklik, Devletçilik ve Devrimcilik ilkelerinden asla taviz vermeyeceğiz.

Hoşgörü, barış, uzlaşma, dayanışma, eşitlik ve özgürlükler üzerine siyaset yapan CHP, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmayı hedeflemiştir ve bu hedef doğrultusunda, demokratik siyasetini sürdürmektedir.

               CHP’nin, 98 yıl önce ülkemize kazandırdığı parlamenter demokratik sistem, bugün AKP tarafından yok edilmeye çalışılmakta ve ‘tek adam’ rejimi dayatılmaktadır.  

CHP, tüm bu engelleri aşarak, vatanı ve milleti için, dün olduğu gibi bugün ve bundan sonra da demokratik mücadelesini sürdürecektir.

               Başta partimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, partimizin kuruluşundan bu yana emek veren, destek veren herkese minnet ve saygılarımı sunuyorum. Bu vesileyle partimizin 98. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol