Öne Çıkanlar Erdem: Ne Olur Elazığa İyilik Yapın Elazığdan Bingöle Fide Desteği Kaçak Yapılaşmaya Sıkı Denetim Belediye ekipleri canla başla çalışmaya devam ediyor Pandemi tedbirlerini hiçe sayan restorana baskın yapıldı

Bu haber kez okundu.

DSİ'nin Elazığ Yatırımları Değerlendirildi

Elazığ Milletvekilleri Zülfü Demirbağ ve Sermin Balık’ın, Covid-19 temaslısı olması nedeniyle katılım sağlayamadığı toplantıda; DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ın, Elazığ'a ait 2020 yılında yapılan ve 2021 yılı yatırım programına alınması önem arz eden baraj, gölet, sulama, içmesuyu ve taşkın koruma projeleri ile yapılması planlanan ve önem arz eden projelerle ilgili sunumu çerçevesinde konular değerlendirildi.

Bu çerçevede Uluova Sulamasının cazibeli basınçlı borulu sulama sistemi ile sulanmasına ait Hatunköy Barajı ve Sulaması ile Gökçe Barajı ve Sulaması alternatif projelerin durumu, Kuzova Sulamasına ait arazilerin cazibeli borulu sulama sistemi ile sulanması ve Elazığ ilimizin uzun vadeli içmesuyu temini ihtiyaçları için planlaması devam eden Çemişgezek Tagar Barajı Projesi, Hamzabey Tarhana Derivasyonu, 20.01.2020 tarihinde ihale edilecek Elazığ Merkez Gümüşkavak (Şorşor Deresi) 2. Kısım, yeni teklif edilecek Arıcak Deştek Regülatörü ve Sulaması, Mikrohavza sulamaları, yapımı devam eden Odabaşı, Tatar, Sarıcan, Bazlama sulamaları, yeni teklif edilecek Elazığ Merkez Elmapınarı, Kovancılar Hacısan, Baskil Şehit Fethi Sekin (Şefkat), Keban Altıyaka Göleti, Karakoçan Yukarıovacık Göleti, Elazığ Sivrice Başkaynak Göleti, Kovancılar Topağaç Göleti, Elazığ Arıcak İlçe Merkezi La Deresi Üst Havza Tedbirleri, Elazığ Arıcak Erimli Beldesi Üst Havza Tedbirleri, Elazığ Palu Akbulut ve Gemtepe Köyleri Yukarı Havza Tedbirlerinin Alınması vd. taşkın korumalar ile 2021 yılında yapımı devam edecek Elazığ, Palu, Kovancılar ile Merkez Beldelerin içmesuyu inşaatlarının durumları, Arazi toplulaştırma projeleri, yer altı besleme ve yeraltı barajları görüşüldü. İzlenecek yol haritası belirlendi.

Bu projelerin hayata geçirilmesi için DSİ 2021 yılı yatırım ödeneğinden Elazığ ilimiz için daha fazla pay almak suretiyle beklenen faydanın daha kısa sürede gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol