Öne Çıkanlar Kaybolan 300 Koyun Drone İle Bulundu Sertifikalı Eğitim Programları Devam Ediyor Antikor En Az 6 Ay Koruyor Sıcak Günler Kapıda Tahta açılır mı bilmiyorum!

Bu haber kez okundu.

Elazığ Belediyesi Karla Mücadele İçin Görev Başında

Kar yağışının etkisini göstermesiyle birlikte teyakkuz halinde bulunan ekipler tarafından şehrin yüksek kesimleri Harput ve Çaydaçıra mahalleleri ile Cumhuriyet ve Abdullahpaşamahallelerinin yüksek kesimleri başta olmak üzere şehir genelinde anlık müdahale gerçekleştirildi.

Toplam 285 personel ve 11 adet greyder, 8 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 5 adet arazöz, 20 adet kamyon, 5 adet kamyonet, 4 adet yükleyici-kazıcı kepçe, 5 adet loderyükleyici olmak üzere toplam 58 adet iş makinesi ve tuzlama araçları ile sürdürülen çalışmalarla, ulaşımın aksamaması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için başta ana arterler başta olmak üzere şehir merkezi genelinde bulvar ve caddelerin trafiğe açık tutulması için kar küreme, tuzlama ve solüsyon uygulaması gerçekleştirildi.

BUZLANMAYA KARŞI SOLÜSYON UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gece boyunca sürdürülen çalışmaların ardından sabahın ilk ışıklarıyla birlikte de karla mücadele ekipleri tarafından yaya trafiğinin yoğun olduğu bulvar ve caddeler başta olmak üzere kaldırım, üstgeçit, otobüs durakları ve meydanlarda önce kar küreme çalışması, ardından da buzlanmaya karşı solüsyon uygulaması gerçekleştirildi.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, havaların soğuması ve kış şartlarının kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde kar yağışı ve buzlanmaya karşı gerekli tedbirlerin alındığı kaydedildi.

Açıklamada, vatandaşların mevsimsel koşullardan olumsuz etkilenmemesi adına belediye olarak gerekli tüm tedbirlerin alındığına vurgu yapılarak, “Kar yağışının başlamasıyla birlikte Elazığ Belediyesi bünyesinde oluşturulan Kriz Masası koordinesinde, 285 kişilik ekip ve ekipmanlarımızla mücavir alan sınırları içinde yer alan tüm mahallelerde çalışmalarımızı aralıksız devam etmektedir.” denildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol