Öne Çıkanlar elazığsondakika Elazığ elazığhaberleri YIKILMAYAN BİNALAR TEHLİKE SAÇIYOR Türkiye

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ KANALİZASYON VE İÇME SUYU ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi bir yandan ilçelere bağlı köylerde içme suyu ve kanalizasyon gibi alt yapı çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürürken diğer yandan tamamlanan projeleri de hizmete açmaya devam ediyor.

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından 2021 yılı yatırım programı kapsamında çalışmalarına başlanılan Karakoçan Gündeğdi Köyü kanalizasyon tesisi tamamlanarak hizmete hazır hale getirildi.

Gündeğdi Köyü’nde gerçekleştirilen kanalizasyon çalışması 6.473 m kanalizasyon hattı, 89 muayene bacası, 36 parsel bacası ve 3 adet fosseptik çukurundan oluşurken gerçekleştirilen çalışmanın maliyeti ise 815.462 TL oldu.

Elazığ İl Özel İdaresi Kovancılar ilçesinde ise Karınca Köyü ve Soğanlı Köyü içme suyu projesini tamamlayarak hizmete sundu. Kovancılar ilçesine bağlı iki köyde gerçekleştirilen ve 179.655 TL toplam maliyeti bulunan içme suyu projesi kapsamında 13 metreküp ve 30 metreküpten oluşan 2 adet depo, 2 adet klor dozaj pompası ve bağlantıları gerçekleştirildi.

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yapılan açıklamada köy yerleşim birimlerinde yaşam standartlarının yükseltilmesi için her türlü hizmetlerin yapıldığı ifade edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol