Öne Çıkanlar ELAZIĞ KOVANCILAR DA YAŞAYAN POLONYA VATANDAŞI MİRCAN DERESİ ISLAH EDİLDİ AKARYAKIT İSTASYONLARI ZOR DURUMDA 2020-2021 AV SEZONU SONA ERDİ Muhtar Sonunda İsyan Etti

Bu haber kez okundu.

ELAZIĞ KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

İl Tarım Müdürü Ali KILIÇ, bakanlık temsilcileri, divan başkanlığını yapan Bingöl Birlik Başkanı Ali KAYSADU katılım sağladı.

Birlik Başkanı Mahmut SEZER, küçükbaş hayvancılık sektörü için yapılacak projelerinden ve geçmişte yapılan projeler hakkında bilgi verdi.

Sezer açıklamasında, “Birlik bünyesine kazandırılan Kozluk mevkiinde bulunan yaklaşık 23 dönüm arazide koç teke istasyonu yapılmıştır.

Bu arazi üzerine yapılması planladığımız Süt ve süt ürünlerinin toplanması, işlenmesi, paketlenmesi ve muhafazası için yapılacak tesislerle ilgili projeler hazırlanıp gerekli başvurular yapılacaktır.

Bu tesislerin faaliyetiyle beraber üreticilerimizin süt ve peynir gibi ürünlerini Pazar fiyatının üstünde alınarak üreticilerimizi tüccarlara ezdirmeyeceğiz.

Fiyat istikrarı sağlayıp verdiğimiz sözün ve icraatlerimizin arkasında duracağız.


Güneş paneli ile meralara giden aydınlık yol projesi ile meralarda ve yaylalarda temel ihtiyaç olan elektriği güneş panelleri yaparak kullanıma sunup yaylaların daha aydınlık ve güvenli olmasının yanında yetiştiricilerimizin teknolojik cihazlarını rahatça kullanmaları sağlanacaktır.

Bu proje ile üreticilerimizin yaşam alanları aydınlanırken gıdalarını süt ve peynir gibi ürünlerini daha uzun süre muhafaza edebilecekler.

Yılın neredeyse 8-9 ayını yaylada geçiren yetiştiricilerimizin daha güvenli çadırlarda ailecek barınmasını, gıda ürünlerini saklanmasına da uygun olan izolasyonlu çadırların teminin için Çadır projesiyle yaylada hayat var projemiz sunulmaya hazır. Hayvanlarımız susuz kalmasın projesiyle Kovancılar ve Karakoçan ilçelerimizde yol güzergahı boyunca 2 adet, merkez ilçemizde 2 adet olmak üzere toplamda 4 adet sondaj ile su kuyularının yapılması için projelerimizi hazırladık.

DAP a sunacağımız projede il tarımın belirlediği güzergahlarda yapılacak su kuyuları ile hayvanlarımız her daim temiz suya ulaşım sağlayacak.

Yetiştiricilerimiz Hayvanlarını sulamak için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalmayacak.

Sunulmaya hazır projelerimizi gerçekleştirip yetiştiricilerimizin sorunlarını azaltmak en büyük temennimizdir.

Projelerimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Görevde olduğumuz bu süre içerisinde yönetim kurulumuz ile birlikte yetiştiricilerimizin sorunlarının çözümü için elimizden gelen tüm çabayı sarf ettik.

Çalışmalarımızın amaçları doğrultusunda ülkemiz ve ilimizin sağlıklı, bilinçli ve üreten bir toplum olmasına katkıda bulunduk.

Birliğimizin güveni, dürüstlüğü ve şeffaflığı ile yürüttüğü çalışmalarını bundan sonra ki çalışmalarımızda devam ederek, örnek il birlikleri arasında olacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol