banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor İl Protokolü Aşure Dağıtımında 3 Haftada Sırat Köprüsünden Geçeceğiz!

Bu haber kez okundu.

Elazığ Ve Erzurum Esnaflarına Çirkin Yakıştırma

İki kardeş şehri hedef alan paylaşımda, sözde denetim yapılması isteği üzerinden, çirkin bir yakıştırma yapıldı. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; “Denetimlerde  geç bile kalınmış! Van Kahvaltıcılar Sokağı’nın, Elazığ ve Erzurum Otogarları’ ndan farkı yok…

Simsar gibi adamlar, sokağın başında, ortasında ve sonunda bekleyerek neredeyse oradan geçen insanların kolundan tutup, zorla kahvaltı yaptıracak. Kahvaltımız dünya markası… Ya biz?”

Hadsiz paylaşımın ardından esnaf ve sanatkarlar adına iki kardeş şehirden henüz bir açıklama yapılmazken çirkin yakıştırma birçok esnaf tarafından tepki ile karşılandı.

 Esnaflar Hadsiz Paylaşıma Gereken Tepkinin Gösterilmesini İstedi

Esnaflar, çirkin yakıştırmayı kabul etmediklerini vurguladılar. Kendilerine  yönelik hakaret sonrasında  Elazığ ve Erzurum’da bulunan esnaf kuruluşlarının   her hangi bir açıklama yapılmamasına dikkat çeken esnaflar,  esnaflar tarafından oluşturulan STK ve odaların başkanlarını bu paylaşıma tepki göstermeye davet ettiler.

 Tek Tepki Gösteren Koca Oldu

Elazığ ve Erzurum esnafına yapılan hakarete tepki gösteren tek isim Elazığ Basın Ve medya Başkanı Nafiz Koca oldu.  Koca, Elazığ ve Erzurum esnafına yapılan, çirkin yakıştırmayı kınadığını belirterek, “ Kendi esnafınızın vicdansız ve gayri ahlaki davranışını bölgenin medeni ve Ahi Kültürü ile yoğurulmuş, iki kenti olan Elazığ ve Erzurum esnafına örnek göstererek karalama hadsizliğinizi kınıyoruz “ dedi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol