banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

Elazığ Yöresel Ürünleri İzmir Fuarında İlgi Gördü

. Fuara Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece de katılım sağlarken, çok sayıda zincir market firması da fuara katılan kadın girişimcilerle görüşmeler gerçekleştirdiler…

Arslan: “Elazığ adına Yöresel Ürünlerle ilgili önemli çalışmalar yürütülüyor”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “Elazığ’ın yöresel ürünlerinin ekonomik değer haline gelmesi için önemli girişimler başlatılmıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Coca-Cola Vakfı ve Habitat Derneği ile birlikte uygulanan ‘Kız Kardeşim Projesi’nin pilot illerinden biri Elazığ’dır. Odamız tarafından son üç yıldan beri çok sayıda eğitimler ve başarılı girişimcilerin desteklenmesi organizasyonları yaptık. Bugüne kadar 93 girişimci kadın belgesini alarak Elazığ bu alanda Türkiye’de ilk sırada yer alıyor.

Oda olarak kurmuş olduğumuz üç ayrı kooperatif ve iki birlik ile kadınların, yöresel coğrafi işaretli ürünlerin ve kadın emeğinin hak ettiği değeri bulmasına katkı sağlamak istiyoruz. Bir yandan Coğrafi İşaretli ürünlerimizin sayısının artırılmasına yönelik girişimlerimiz devam ederken bir yandan da bu alandaki tüm üst düzey organizasyonlarda ilimizin temsiline gayret gösteriyoruz. Ankara Yöresel Ürünler Fuarı, İzmir Yöresel Ürünler Fuarı ve Antalya YÖREX bunların başında gelmektedir.

İzmir’de ilimizi başarı ile temsil eden, Elazığ Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile S.S. Elazığ MİSAŞ Kadın Girişimci Üretimi ve İşletme Kooperatifimizi yürekten kutluyorum. İlimizin bir birinden değerli ve her biri ilimiz için çok önemli değer olabilecek ürünlerinin böylesine önemli organizasyonda yer almasını destekleyen MİS A.Ş. firmamızı ve kurumlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol