Öne Çıkanlar ÖĞRENCİ YURTLARI İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI BAŞVURULAR KÜLTÜR PARKTA YAPILACAK Hemşerimiz Akkoyun Başkanların Konuğu Oldu Faturayı Bırakan Sayacı da Okur Jandarma yaban hayvanlarını aç bırakmıyor

Bu haber kez okundu.

"ELAZIĞ’DA İSTİHDAM MEKANİZMASI İŞLEMİYOR"

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, geçen ay Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman Başkanlığı'nda yapılan il istihdam, işsizliği önleme ve planlama toplantısında alınan kararların ne olduğunu merak ettiklerini belirterek bu konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Elazığ'da kayıtlı 30 bin işsizin olduğuna dikkat çeken İl Başkanı Akın "Eğer bir şey ürettiyseniz açıklayın. Bu mekanizma belli ki işlemiyor, eğer işlemiş olsaydı kayıtlı 30 bin işsiz olmazdı."dedi.

“Değirmen sele gitmiş sen şak şakısını arıyorsun.” atasözüyle "Ahlak sele gitmiş, ekonomi sele gitmiş, adalet sele gitmiş, efendim şu kişi şurayı niye ziyaret etti demek, bunun üzerinden siyaset yürütmek, asıl meseleyi kaçırmamıza neden olur." diyen Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın hep birlikte insanların ihtiyaçları nasıl karşılanır, sorunlarına nasıl kalıcı bir çözüm üretilebilinir? sorularının cevabını bulmaları gerektiğine vurgu yaptı.

İSTİŞARE YOK

Elazığ'da istihdam mekanizmasının işlemediğini, istişarenin olmadığını ve yapılan toplantılara muhalefet partilerinin dahil edilmediğini ifade eden Başkan Akın; "Buraya gelene kadar Elazığ’da 30 bin kayıtlı işsiz insanımız var bunu konuşalım. Ben buradan Sayın valimize soruyorum, siz, geçen ay il istihdam toplantısı yaptınız, işsizliği önleme ve planlama toplantısı yaptınız, ne kararlar alındığını açıklayın biz de bilelim vatandaş da bilsin. Bilsin de bu konuda bir çözüm üretiliyor mu, yoksa toplanıp dağılınıyor mu? Eğer bir şey ürettiyseniz açıklayın. Bu mekanizma belli ki işlemiyor, eğer işlemiş olsaydı kayıtlı 30 bin işsiz olmazdı. Biz bu konunun takipçisi olacağız bunu belirtmek isterim. Ayrıca bu toplantılara niçin muhalefet partileri de dahil edilmiyor. Samimiyseniz bizleri de davet edin projelerimizi konuşalım. Yapmıyorsunuz. Yapmak istemiyorsunuz. Eski hatalar tekrar ediliyor. Bakın deprem konutları konusunda kimseyi dinlemediniz vatandaş sizin yüzünüzden sürekli kaygılı bir şekilde bekliyor."diye konuştu.

TOKİ KİM YA ALLAH AŞKINA!

Sürsürü Mahallesi'nde vatandaşlardan ve mahalle muhtarından aldıkları bilgiye göre çok ciddi hak kayıplarının olduğunu ve adaletsiz bir şekilde arsa fiyatlandırmaları olduğunu aktaran İl Başkanı Abdullah Akın; "Uzağa gitmeye gerek yok Sürsürü örneği önümüzde. Bakın oradaki vatandaşlarımızdan bilgi aldık, muhtarımızla görüştük. Yani çok ciddi hak kayıpları var, adaletsiz bir şekilde arsa fiyatlandırmaları var, vatandaş evin değerini bilmiyor ne kadar mahsup edilecek onu bilmiyor, bu nasıl bir iş anlamak mümkün değil. TOKİ gelmiş burada tabiri caizse borusunu öttürüyor kimseye de hesap vermiyor. TOKİ kim ya Allah aşkına. Bu milletin arsasıyla bu milletin parasıyla iş yapıyorsun, kim oluyorsun da milleti dinlemiyorsun. İktidar milletvekilleri masaya yumruğunu niye vurmuyor anlamak mümkün değil. Böyle şey olmaz. Bir bakıyorsun geliyorlar istediği fiyata alıyor istediği fiyata satıyor böyle şey mi olur. Bir arsa 3 sene önceki fiyatından daha düşük fiyata alınır mı insanda vicdan olur. bu nasıl mantık anlamak mümkün değil. Bir an önce TOKİ, yarattığı mağduriyetlerin hesabını vermelidir düzeltmelidir."dedi.

DEPREM KONUTLARI HAYRINA MI VERİLİYOR!

Başkan Abdullah Akın deprem konutlarının yarım yamalak vatandaşa teslim edildiğini konutlarını çok eksikliğinin olduğuna dikkat çekerek; "Diğer taraftan bir bakıyorsun binalar yarım yamalak teslim ediliyor. Vatandaş giriyor 40 tane eksiği var. Yahu sen bu vatandaşa bu evleri parasıyla vermiyor musun, hayrına mı veriyorsun? Eğer parasıyla veriyorsanız evler vatandaşın istediği gibi olmalıdır. Siz hiç yarım yamalak, istemediğiniz bir planda, istemediğiniz bir katta, bir daireye para verip alır mısınız? 3. Seneye girildi hala teslim edilmeyen evler var. Tüm evler bitse bile açıkta kalanlar var. Başlanmayan evler var. Sivrice de millet konteynerlerde 3 kış geçirdi. Kimse bunu konuşmuyor. Şimdi oradan birileri çıkmış efendim çok büyük bir iş yapıldı. Yapma ya, bilmiyorsan dön bak biraz araştır. MC hükümeti döneminde Recai Kutan imar iskân bakanıyken 14 bin konutu 6 ayda teslim ettiler. Üstelik vatandaştan 5 kuruş para almadılar kimi aldatıyorsunuz siz. Artık hatanızı kabul edin bu işi yapamadınız."ifadelerini kullandı.

VATANDAŞ PERİŞAN, SİZ BUNUN NESİYLE ÖVÜNÜYORSUNUZ!

" Oto sanayi dökülüyor 20 senedir kaldıran yok. İlçeler de tek kuruş yatırım yok. Tarım bitti gübrenin tonu 20 bin lira, hayvancılık bitti yem alamıyor vatandaş. Yağın litresi olmuş 80 lira et olmuş 110 lira mazot olmuş 16 lira, bakınız geçen gün Baskil'de servis şoförleri kan ağlıyor haberini alıyoruz. Niye çünkü sözleşme yaptığı gün mazot 6 lira şimdi 16 lira. Kim koruyacak bu kardeşlerimizi, kimin haberi var hiç kimsenin. Siz o kimsenin ruh halini düşünebiliyor musunuz? Bu idarecilik işte böyle vebali bir iş."diyen Abdullah Akın; " Yine başka bir tarafa dönüyorsunuz Elektrik faturaları milletin canını yakıyor. Yani bu Elektriğin maliyeti 2022'nin ilk çeyreğinde 33 kuruş, devlet kaça satıyor 1,65 lira. Bu aradaki Kar nereye gidiyor. Dağıtım şirketi %2 kâr ediyor geri kalanı hükümetin şatafatına gidiyor. Ben elektrik mühendisiyim siz herkesi kandırırsınız beni kandıramazsınız. Diğer taraftan Elazığ 2022 Yatırım planı açıkladılar tüm para binaya betona gömüldü. Siz bunun nesiyle övünüyorsunuz Allah aşkına. Oradan Ak parti il başkanı Sayın Şerafettin Yıldırım çıkmış millete mavi boncuk dağıtıyor, sanki bunların sorumlusu kendi değil, teşkilatı değil de bir başkası. Bu vatandaşın problemi dostlar bizi alışverişte görsün mantığıyla çözülmez. Yahu bu memleket sizin yüzünüzden yanıyor. Siz ahlakı, adaleti, ekonomiyi bitirdiniz. Siz bu milleti aldatıyorsunuz ancak bu defa başaramayacaksınız çünkü Hak gelmiştir Batıl zail olmuştur. Işığın olduğu yerde karanlık olmaz. Sizin karanlığınız biz gelene kadardır. Buradan söylüyorum Siz yıkın biz yapacağız, siz yanıltın biz düzelteceğiz doğruları söyleyeceğiz . Asla Galip gelemeyeceksiniz. Gelemezsiniz. Boşuna sağa sola koşuşturmayın sonucu değiştiremezsiniz. Muhterem hemşehrilerim vaktimizin kısıtlı olması hasebiyle sizlere bir dahaki basın açıklamamızda inşallah Elazığımızın sorunları ve çözümlerini anlatacağız. Ben Partim adına hepinize saygı ve sevgilerimi arz ediyorum."sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol