Öne Çıkanlar Elazığ Yağmura Doyacak TOKİ İhtarnameyi Sehven Göndermiş Küçükay Ailesinin Acı Günü Mini Terminal Binası İnşaatı Yükseliyor Kırmızı Alan Genişliyor

Bu haber kez okundu.

"ELAZIĞ’IN ÇIKARLARI DOĞRULTUSUNDA DÜZELTİLMELİDİR”

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal Maden İlçesindeki maden rezervleri ile ilgili açıklama yaparak, 21 Nisan’da yapılacak olan ihalenin içeriğinin Elazığ’ın yararına olacak şekilde değiştirilmesini talep etti.

Deva Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal maden ilçesindeki maden rezervleri ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Kangal, ihalenin içeriğinin değiştirilmesini ve Elazığ’ın yararına olacak şekilde yeniden düzenlenmesini talep etti.

"AVUÇLARIMIZDAN KAYMA İDDİASINI GÖRÜYORUZ"

Başkan Kangal, “Cumhuriyet tarihinin en büyük maden rezervlerinden olan ülkemiz ve şehrimiz açısından önemlidir.

21 Nisan’da yapılacak olan ihale şartnamesinde her ne kadar Elazığ adına iyileştirme algısı olsa da detaya baktığımızda topraklarımızdan çıkartılıp da arkasından bakacağımız potansiyeli ile şehrimizin kaderini değiştirecek bir durumun avuçlarımızdan kayma iddiasını görüyoruz.

Tüm şehrin tek vücut olarak ısrarla talep ettiği üzere izabe tesisi şartı nedense şartnameye koyulmamış ve bugüne kadar da tüm ısrarlara rağmen düzeltme yapılmamıştır.

Bu tesisin ilimizde kurulması hem mevcut rezervin hem de çevre illerden gelecek rezervin madenlerin şehrimizde işlenmesi ve buna ilaveten de bunun yanında kurulacak bağlı sanayi tesisinin de ilimize yatırım yapmasına öncü olacaktır.

Bu talebin geri çevrilmesi halinde yani Elazığ halkının talebi geri çevrilmesi halinde tepkimiz daha net olacaktır.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol