Öne Çıkanlar Cmhurbaşkanı Erdoğan Elazığa Geldi Depremde Vefat Edenler İçin Anma Programı Düzenlenecek Basın İlan Kurumu 60 yaşında Rektör Göktaş: Temennimiz Yeni Yılda Yüz yüze Eğiteme Geçmek İpek Yolu Projesinin Su İhtiyacı DSİ Tarafından Karşılandı

Bu haber kez okundu.

Elazığ’ın Stratejik Vizyon Projesi

Kararın Elazığ adına umut verici olduğunu belirten Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, “Valiliğimiz, Belediyemiz, İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve tüm paydaşlarımızla üzerinde iki yıldan beri çalıştığımız projemizin bugün bir kez daha ilimiz ve ülkemiz için çok doğru bir karar olduğunu görmekten büyük bir mutluluk duymaktayız” dedi…

ELAZIĞ ADINA DOĞRU PLANLAMALARIMIZIN KARŞILIK GÖRMESİNDEN MUTLUYUZ

Türkiye genelinde aralarında Elazığ’ın bulunduğu Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgeleriyle ilgili yaşanan gelişmenin Elazığ adına umut ve mutluluk verici olduğunu belirten Elazığ TSO Başkanı Arslan, şehrin kalkınma ve gelişmesi hususunda atılan adımların birbir karşılık bulmasının mutluluk verici olduğunu ifade etti.

Başkan Arslan değerlendirmesinde, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın 2021 programı kapsamında hayata geçirilmesi planlanan bu büyük proje ile ülke genelinde 50 bin kişiye istihdam imkanı sağlanması ön görülüyor.

Proje ile orta ve büyük ölçekli modern tarımsal işletmelerin sayısal olarak artırılmasına katkı sağlamak amaçlanırken markalaşma ile yetiştirici gelirlerinin de artırılması hedefleniyor.

Geçen yıl 21 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşarak önceki yıllara göre rekor kırdı.

Bu proje ile ihracatın katlanarak devamı da mümkün olabilecektir.

ELAZIĞ STRATEJİK VİZYON PROJESİ HAYATA GEÇMİŞTİR

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimiz için ‘Kırmızı Kitabımız’ diye nitelendirdiğimiz ve ilin sosyo-ekonomik ve kültürel gelişimini hedefleyen büyük bir vizyon ortaya koyduk.

Tarım, hayvancılık, su ürünleri, turizm, hizmetler sektörü, imalat sanayi gibi hem sektörel hem de yaşamın her alanını kapsayan bütüncül bir yaklaşımla Elazığ Stratejik Vizyon Projemizi açıklamıştık.

Bu planın ilimizin Kırmızı kitabı olmasını ve yöneticiler değişse bile bu vizyonun kararlılıkla devamının önemi üzerinde bugüne kadar Oda olarak kararlılıkla durmaya devam ettik.

Yaşanan deprem felaketi ve ardından tüm dünyayı sarsan COVİD-19 sürecinde attığımız tüm bu adımların ilimiz için ne kadar kıymetli olduğuna bir kez daha şahitlik ediyoruz.

Bu projelerimizin ilgili bakanlıklar tarafından da Ülkemizin geleceği olarak görülmesi ayrı bir sevinç kaynağıdır.

Tüm bu projelerimizi tam bir koordinasyon ve uyum içerisinde sürdüren Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, Kurumlarımıza ve STK’larımızla tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol