Öne Çıkanlar Polis Meslek Eğitim Merkezi Yatırım Programına alındı Demirbağ Veteriner Hekimler tepkili! Elazığ sallanmaya devam ediyor. 2023 ELAZIĞ YILI İLAN EDİLSİN

Bu haber kez okundu.

Elazığlı Siyasilerden “Sözde Cumhurbaşkanı” Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için “sözde cumhurbaşkanı” ifadesini kullanmasına, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ve Milletvekilleri Metin Bulut, Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, Sermin Balık’tan tepki geldi.

İşte Belediye Başkanı ve Milletvekillerinin “Sözde Cumhurbaşkanı” tepkisi:

BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI:

“Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız’a saygı duymayı öğreneceksiniz. Provakasyonlarınıza, iftiralarınıza ve yalanlarınıza kapılmadan, bıkmadan, usanmadan; saygı duymayı öğrenene kadar sizinle mücadele edeceğiz”

AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANI ŞERAFETTİN YILDIRIM:

Sözde Lider-Kemal Kılıçdaroğlu

Özde Lider-Recep Tayyip Erdoğan

Gözde Lider-Recep Tayyip ErdoğanMillet iradesine saygı duymadığın sürece sen de düşüncelerin de "sözde" kalacak Sn. @kilicdarogluk

MİLLETVEKİLİ METİN BULUT:

“@kilicdarogluk siyasi etiğe, demokrasiye ve milli iradeye saygısızlığın en tipik en canlı örneğidir. Milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız @RTErdogan’a sözde diye hitap etmek açık seviyesizliktir.”

MİLLETVEKİLİ TOLGA AĞAR

“Kemal Kılıçdaroğlu, Sn Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunlarına, Cumhurbaşkanlığı makamına, milletin iradesine, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin temel prensiplerine alenen hakaret etmiştir.”

MİLLETVEKİLİ ZÜLFÜ DEMİRBAĞ:

“FETÖ'nün Deniz Baykal'a düzenlediği komployla başa gelen kaset mahsülü sözde ana muhalefet liderinin, halkın %52 oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan'a karşı kullandığı 'sözde ifadesi çukur siyasetinin bir tezahürü olarak ortaya çıkmış olup şiddetle kınıyorum.”

MİLLETVEKİLİ SERMİN BALIK:

“Skandallar partisinin Genel Başkanı @kilicdarogluk Sözde dediğiniz Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan Milletimizin iradesiyle seçilmiştir. Milletin iradesine "sözde" diyerek demokrasi yoksunu olduğunuzu ve Cumhurbaşkanımızın karşısında aday dahi olamayarak korkaklığınızı ispatladınız”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol