banner30
Öne Çıkanlar Genç İşadamı Kalp Krizi Geçirdi DİM: Yazılı medya zor durumda!.. Sağlık Bakanlığı Sınavsız Personel Alacak Vali Yardımcılığına Atandı Işıkver: TBMMnin açılışı yüce milletimizin özgürlük ve bağımsızlık sembolüdür

Bu haber kez okundu.

Elazığlılar Elazığ’ı Konya’ya Taşıdı

Konya’da yaşayan Elazığlılar, Ekim ayının 23’ünde  Elazığ’ın 35 çeşit yemeğini tanıttı.  Dernek binasında düzenlenen etkinliğe; Konya Elazığlılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Op. Dr.  Gökhan Darılmaz, yönetim kurulu üyeleri, derneğin onursal başkanı Cemil Bozkurt,  çok sayıda Elazığlı ve Konyalı katıldı. Elazığlı kadınlar yaptıkları geleneksel yöresel yemeklerinin tarifini de paylaştı.

“Zengin Yemek Çeşitliliğinden Sadece 35’ini Bugün Tanıtma İmkanı Bulduk”

Etkinlikte açıklamalarda bulunan dernek başkanı Op. Dr. Gökhan Darılmaz ise şunları söyledi: “Her ayın 23’ünde Konya’da yaşayan Elazığlılar olarak bir araya gelmeye, kaynaşmaya ve memleket hasretini gidermeye devam ediyoruz Ekim Ayı’nın 23’ünde de Elazığ’ımızın zengin mutfak kültürünü yansıtan, yaklaşık 35 yemek çeşidimizi Konyalı kardeşlerimize tanıttık ve tattırdık. Elazığ mutfağı, çeşitliliği bakımından, Türkiye’nin en zengin mutfaklarından birisidir. 150 ile 185 çeşit yemeğimizin olduğu bilinir. Biz, bu zengin yemek çeşitliliğinden sadece 35’ini bugün tanıtma imkanı bulduk. Elazığlı kadınlarımızın her biri bir yöresel yemek yaparak, derneğimize getirdi. Bu yemekler, davetlilere ikram edildi. Yemeklerimiz, davetlilerimiz tarafından da tam not aldı. Bizleri, yalnız bırakmayan bütün Elazığlı ve Konyalı kardeşimize teşekkür ediyoruz. 1997 yılından bu yana Konya’da hemşehrilerine kültürünü yaşatma fırsatı sunan derneğimiz, bundan sonra da etkinliklerine hız kesmeden devam edecek.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol