Öne Çıkanlar Jandarmadan yasa dışı bahis operasyonu Korona virüsü önlemleri Çiçek: Ağar Ailesi Cumhur İttifakından Dolayı Hedefte Gazete Dağıtıcısı aranıyor TÜRKİYE AYAK TENİSİ FEDERASYONU ELAZIĞ İL TEMSİLCİLİĞİNE ENDER ÇINAR ATANDI

Bu haber kez okundu.

Erol İki Okulu Meclis Gündemine Taşıdı

TBMM’de konuşma yapan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel, Elazığ’da deprem sonrası okul sorununa değindi. İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin Elazığ’da 2 okul yaptırmak için yaklaşık 4-5 ay önce valiliğe yazı yazdıklarını vurgulayan Erol, bakanlığın halen olumlu veya olumsuz bir dönüş yapmadığını ifade etti.  Konuşmasında devletin bir bütün olduğunu dile getiren Erol, “Belediyesiyle, bakanlıklarıyla, sivil toplum örgütleriyle, parlamentosuyla, hükumetiyle, siyasi partileriyle,  devlet bir bütündür. Biz 30  Cumhuriyet Halk Partili milletvekili arkadaşımız, deprem süreciyle ilgili, yapılan işlerle ilgili, aksaklıkların gündeme getirilmesiyle ilgili, hükumetin dikkatinin çekilmesiyle ilgili Genel Başkan Yardımcımız Ali Öztunç Bey'in başkanlığında Elazığ'a gittik. Tespitler yaptık, yerinde incelemeler yaptık. AK Parti'li milletvekili arkadaşlarımızdan, şu anda bu salonda olan var mı ? bilmiyorum?  Ama eğer bu ifadem de bir yanlışlık varsa, düzeltmelerini, oturdukları yerden müdahale etmelerini istiyorum. 

Ziyaret  sonrası AK Parti'li milletvekili arkadaşlarımızdan biri  Metin Bulut Bey, "Biz beklerdik ki Cumhuriyet Halk Partisinin 30 milletvekili Elazığ'da bir açıklama yapsın, bir okul da onlar yaptırsın" diye bir söylemde bulundu. Bunun üzerine evet biz de eksikliğimizi kabul ettik, dedik ki, doğru, aslında bizim de kamu bütçesinden belediyeler aracılığıyla kente bir katkı sunmak adına okul yapılmasıyla ilgili bir talep varsa, bugüne kadar bunu düşünememekten kaynaklı Elazığ kamuoyundan özür diliyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz ve İzmir Büyükşehir Belediyemiz yaklaşık bundan 4-5 ay önce Elazığ İl Valiliğine yazı yazarak 2 okul yaptırmasıyla ilgili talepte bulundular. Bize dediler ki, "Biz kamu bütçesinden, belediye başkanlığından, belediye bütçesinden Elazığ'da okul yaptırmak istiyoruz"   Devlet bir bütündür yani belediyenin bütçesi de kamu bütçesidir, devletin bütçesidir.  Milli Eğitim Bakanlığının bütçesi de kamu bütçesidir, devletin bütçesidir.  Elazığ Valiliğinin bütçesi de kamu bütçesidir, devletin bütçesidir ama aradan dört beş ay geçmesine rağmen hala İçişleri Bakanlığının, Elazığ Valiliğine İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin okul yaptırma talebiyle ilgili olumlu veya olumsuz bir geri dönüşü olmadı. Şimdi, Elazığ'da okula ihtiyaç var. Elazığ'da 12 tane daha okula ihtiyaç var” dedi.

“Hulusi Sayın Paşa'nın Adının Yaşamasını İstiyorsanız Bırakın, Bu Okulu İBB  Ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Yapsın”

Osman Erbaş Paşa’nın adının havaalanına verilmesiyle ilgili bir konuşma yapan Erol, “MHP Grup Başkan Vekilimiz, Hulusi Sayın Paşa'yla ilgili burada bir söylemde bulunmuştu. Hulusi Sayın Paşa Elazığlıdır, 1990'lı yılların başında terör örgütlerince Ankara'da şehit edilmiştir ve onun adının yaşatılmasıyla ilgili, adı Elazığ'da bir okula verilmiştir. Okul depremde hasar görmüştür, yıkım kararı verilmiştir.  Hulusi Sayın Paşa'nın adının verildiği okul özel bir şirkete yaptırılarak şirket sahibinin annesinin adı verilmiştir.  Biz de dedik ki, bunu yapmayın, Hulusi Sayın Paşa'nın adının yaşamasını istiyorsanız bırakın, bu okulu İzmir Büyükşehir Belediyesi yapsın, bırakın İstanbul Büyükşehir Belediyesi yapsın ve Hulusi Sayın Paşa'nın adı da burada yaşasın” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol