Öne Çıkanlar GÖREVİNDEN ALINDI Korona Virüs Diyabetlileri Daha Fazla Etkiliyor AK Parti Heyeti Konteyner Kenti Ziyaret Etti Dünya Gülsün Cam Seyir Terasında Sona Gelindi

Bu haber kez okundu.

FAZIL SAY'DAN MUNZUR NEHRİ KENARINDA KONSER

Dünyaca Ünlü Piyanist Fazıl Say 28 Mayıs'ta Tunceli Ovacık’ta konser verecek. Serenad Bağcan’ın da Fazıl Say’a eşlik edeceği konser Munzur Nehri’nin kenarında saat 17.30’da gerçekleştirilecek.

Konserin kendisi için farklı anlamları olduğunu ifade eden Fazıl Say; "Tunceli aydın bir ilimiz, önemli bir ilimiz ve ben ilk kez gidiyorum. Aynı zamanda Munzur Nehri için bir doğa koruma konseri olacak. Bir nevi Kaz Dağları gibi, Munzur Nehri’nin temizlenmesi için destek arayışları var. Türkiye’nin, Anadolu’nun en güzel nehirlerinden birinin tekrar en iyi şekilde hayata kavuşması için..." ifadelerini kullandı.

Say, videoda ayrıca albümlerinde de birlikte çalıştığı mezzo-sporano Serenad Bağcan'ın da kendisine konserde eşlik edeceğini açıkladı. Say, "Yalnız gitmiyorum, yanımda Serenad Bağcan da var çünkü Tuncelililer herhalde Nazım Hikmet şarkılarını dinlemek ister diye düşündük ve bir Tuncelili olan Cemal Süreya şiirleri ve şarkılarım var, 'Dört Mevsim', bilirsiniz. Tunceli’de buluşmak üzere. Çok mutlu olduğumu, çok sevindiğimi ve tüm Tuncelilileri beklediğimi söylemeliyim. Ovacık konserine eminim pek çok Tuncelili ilgi gösterecektir" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol