banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

FETHİ SEKİN YURDU’NDA BİR İLK YAŞANDI

‘13. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali’ kapsamında 18-19 ve 20 Kasım tarihlerinde GSB Elazığ Yurtlarında film gösterimleri gerçekleştirilecek. düzenlenen etkinliklerde ünlü yönetmenler Serdar Akar, Mesut Uçakan usta oyuncular Numan Çakır, Sezer Güvenirgil, Sefa Zengin, Suavi Eren, Özlem Savaş ve Serap Ogan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Fethi Sekin Yurt Müdürlüğü’nde öğrencilerle bir araya geldiler. Yönetmenler ve oyuncuların kendilerini tanıtmaları ile başlayan program, öğrencilerin ünlü yönetmenlere ve oyunculara sorularıyla devam etti.

“Bu Organizasyonu İlk Defa Yapıyoruz”

Gerçekleşen söyleşide açıklamalarda bulunan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ‘’Değerli misafirlerimiz, sürekli ekranlarda camın arkasında izlediğimiz çok kıymetli sanatçılarımız aziz şehrimize hoş geldiniz. İlk defa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarımızda biz bu organizasyonu yapıyoruz. Sizlerin de, çok uzun yıllar hem televizyondan hem de gazetelerden görmüş olduğunuz üstatlarımızın birçoğu, bugün burada… Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara’ya ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Tabi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çok büyük bir aile yedi yurdumuz on bine yakın öğrencimiz var.

Fethi Sekin Yurdu’nda olan öğrencilerimiz, biraz daha şanslı… Çünkü sanatçılarımızın hepsini buraya davet ettik. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak, yedi yurdumuzda siz değerli öğrencilerimiz için gerçekten çok güzel ortamlar hazırladık. Gerek deprem sonrası,  gerekse de pandemi sürecinde, yedi yurdumuzun yedisinde de, genç ofisleriyle, spor alanlarıyla, yaşam alanlarıyla ve çok konforlu odalarıyla yurtlarımızı sizler için hazırladık. Spor ve sanat faaliyetlerimiz devam edecek. Bu anlamda, bize bu imkanı veren Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza, valimize, milletvekillerimize, belediye başkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol