banner30
Öne Çıkanlar Genç İşadamı Kalp Krizi Geçirdi Prof. Dr. Mehmet Akbulut Et İhtiyacının Karşılanmasında Sıkıntı Yaşanmıyor Türkiyenin En Güçlü İş Kadınları Arasında yer aldı Bakan Albayrak Corona Virüs Tedbirlerini Açıkladı

Bu haber kez okundu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ PALU’YU GEZDİRDİ

Geçtiğimiz haftalarda Keban Baraj Gölü’ne, feribot gezisi düzenleyen Fırat Üniversitesi’nin, bu defaki durağı; tarihin doğayla buluştuğu, Palu ilçesi oldu. Öğrenciler ilçeye tren yolculuğu yaparak gitti.

Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve Elazığ Valiliği, Palu Kaymakamlığı, Palu Belediyesi ve Palu Kültür ve Dayanışma Derneği’nin destekleriyle düzenlenen etkinliğe Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar, Fırat Üniversitesi Kadınlar Kolu Başkanı Hülya Göktaş ve Fırat Üniversitesi öğrencileri katıldı.

Birer turizm elçisi olan öğrenciler, Palu ilçesine trenle yolculuk yaptı. Sonbaharın oluşturduğu renk cümbüşü içerisinde, tren yolculuğu yapan öğrenciler, Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından hazırlanan canlı müzik dinletisi ile vagonların içerisinde gönüllerince eğlendiler.

Palu Tren Garı’nda, mehteran takımı tarafından karşılanan öğrenciler, ilçe merkezini de yine mehteran takımı eşliğinde gezdiler. İlçe merkezinde öğrencileri; Palu Kaymakamı Tayfun Deli, Palu Belediye Başkanı Bekir Yıldırım ve Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen karşıladı. Kaymakam Tayfun Deli, Belediye Başkanı Bekir Yıldırım ile Palu Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Fadıl Ülgen, öğrencileri ilçede ağırladıklarından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek ilçe hakkında kısa bilgi verdiler. 

Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ise, başlatılan kültürel gezilerle öğrencilerin moral ve motivasyonlarını artırmanın yanı sıra birçok güzelliği barındıran Elazığ’ı tanıtmayı amaçladıklarını söyledi. Prof. Dr. Yılmaz, öğrenciler için sosyal etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.  Yapılan konuşmaların ardından, başta Palu kalesi olmak üzere, tarihi camiler, türbeler, kilise, köprü ve Palu Konağı gezildikten sonra, yamaç paraşütü ve rafting gösterisi izlendi ardından da trenle Elazığ şehir merkezine dönüldü.  Son zamanlarda artan sosyal etkinliklerden dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten öğrenciler gerçekleştirilen etkinlikler dolayısıyla Fırat Üniversitesi yöneticilerine teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol