Öne Çıkanlar TESLİM OLANLARIN SAYISI 200 OLDU Ali Rıza Septioğlu Bulvarı Trafiğe Açıldı Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti UTANÇ VESİKASI! Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor

Bu haber kez okundu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ PROJE ÖNERİSİ EN FAZLA KABUL EDİLEN 5. ÜNİVERSİTE OLDU

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’na Fırat Üniversitesi damga vurdu.

“2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Fırat Üniversitesi öğrencileri tarafından sunulan 217 projeden 108’i kabul edildi. Fırat Üniversitesi bu sonuçla, Türkiye’de en fazla proje önerisi kabul edilen 5. üniversite oldu.

 Birim bazlı değerlendirmede Fen Fakültesi 18 proje ile birinci olurken Mühendislik Fakültesi 17 proje ile ikinci, Sağlık Bilimleri Fakültesi ise 16 proje ile üçüncü oldu. Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, hedeflerinin Türkiye’deki 20 araştırma üniversitesinden biri olarak Ar-Ge ve proje kültürünü tabana yaymak olduğunu belirterek elde edilen başarıdan dolayı öğrencileri ve danışman akademisyenleri kutladı.

Prof. Dr. Göktaş, bu dönem için en fazla projesi kabul edilen fakülteye ve meslek yüksekokuluna maddi ödül olarak altyapı projesi desteği vereceklerini, ilerleyen dönemde ödül miktarını arttırarak oluşturulacak rekabet ortamıyla daha fazla proje kazanımını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol