Öne Çıkanlar Esnaf Kan Ağlıyor Engelsiz Yaşam Merkezinin İhalesi Yapıldı Engelli Kardeşlerin Evleri Yandı Erbaaspor-Elazığ Belediyespor Elazığlı Öğrenci Türkiye 5.si oldu

Bu haber kez okundu.

FÜ AKADEMİSYENLERİNİN, TÜBİTAK 1001 PROJELERİ KABUL EDİLDİ

Yeni bilgiler üretilmesi, bilimsel yorumların yapılması veya teknolojik problemlerin çözümlenmesi için bilimsel esaslara uygun olan projeleri desteklemenin amaçlandığı “TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı”na 2021 2. döneminde sunulan projelerin değerlendirme süreçleri tamamlandı.

Fırat Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı’na sunulan 3 proje başvurusu akademik değerlendirme sonucu başarılı bulunarak desteklenmesine karar verildi.

Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet KARAKÖSE, Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil HASAR ve Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin ŞAHNA yürütücülüğünde hazırlanan projeler, destek alma başarısını gösterdi. Bu projelerle yaklaşık 2 milyon TL bütçenin Fırat Üniversitesi’ne aktarılması sağlanacak.

Kabul edilen bu projelerle 2021 yılında Fırat Üniversitesi Öğretim Üyeleri yürütücülüğünde hazırlanan toplam 10 adet TÜBİTAK 1001 projesi kabul edilmiş oldu. Bu projelerle yıllık bazda Fırat Üniversitesi en yüksek proje kabul değerine erişmiş oldu.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, başarılarından dolayı başta proje yürütücüsü öğretim üyeleri olmak üzere proje ekiplerini tebrik etti. Fırat Üniversitesi’nin “Araştırma Üniversitesi” olmasında kurum dışı destekli projelerin ve özellikle TÜBİTAK 1001 projelerinin büyük öneme sahip olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, araştırma üniversiteleri arasında sürekli yer almak için proje sayılarının arttırılması amacıyla Fırat Üniversitesi yönetimi olarak gerekli bütün çalışmaları yapacaklarını ve akademisyenlerimize bu yönde destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol