banner30
Öne Çıkanlar Gakgo sağanakta çalıştı! Metruk Binalar Yıkılacak Tek düşüncem takımıma katkı sağlamak! EROL REİS ELAZIĞI TOPARLA

Bu haber kez okundu.

Fuarda Ürün Tanıtımı ve İşbirliği Görüşmeleri Devam Ediyor

Ziyaretçilerle görüşmeleri gerçekleştiren Elazığ TSO Genel Sekreteri Mehmet Karabulut, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Etem Yalın ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası e-Ticaret Portalı www.elazigburada.com.tr uzmanları, Elazığ yöresel ürünleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunuyorlar.

Elazığ TSO Genel Sekreteri M.Mehmet Karabulut fuarın ikinci gününde yapılan görüşmeler hakkında bilgi vererek; “Standımızda odamız tarafından hazırlanmış olan ve ilimizin coğrafi işaretli ürünlerinin yer aldığı, tanıtım kitabımız tüm katılımcılar ve ziyaretçilerle paylaşılmaktadır. Üst düzey yöneticiler, bürokratlar, oda ve borsa başkanlarımız ile  yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçi ile fuarın ikinci günü çok önemli görüşmeler yaptık. Görüşmelerde, ilimiz yöresel ürünlerinin pazarlanması, üreticilerimizin yeni pazarlar bularak üretimlerini artırması ve markalaşmanın teşvik edilmesi anlamında, çok yararlı oldu. Yöresel ürünlerimize, hem yurt dışından hem de ülke içinden çok büyük ilgi olduğunu gördük. YÖREX Fuarı ilimiz adına çok önemli bir tanıtım imkanı sunmakla birlikte, yöresel ürünlerimizin de tanıtımı için çok etkili olmaya devam ediyor. Fuar bitimine kadar bu yoğun ilginin devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

 Kızıltepe ile coğrafi işaretli ürün çalışmaları değerlendirildi…

Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe tarafından, fuar kapsamında verilen panele katılan Elazığ TSO Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Elazığ TSO Coğrafi İşaretli Ürünler Çalışma Komisyonu Sekreteri Etem Yalın, panel sonrası Kızıltepe ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Elazığ’ın coğrafi ürünlerle ilgili ,önemli çalışmalar yaptığını ve Elazığ TSO bünyesinde oluşturulan çalışma komisyonu hakkında bilgiler veren Yalın, hedeflerinin 2022 sonuna kadar tescilli ürün sayısını ona  yükseltmek olduğunu ifade etti. Son olarak Menceki Buğdayı’nın tescilinin alındığını belirten Yalın, Kızıltepe’ye destekleri için teşekkür ederek hazırlık aşamasında olan ürünler hakkında bilgiler verdi.

TPE Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe’de yapılan çalışmaların çok değerli olduğunu belirterek, “Bu yıl 11’incisi düzenlenen YÖREX Fuarında, ülke genelinden coğrafi tescilli ürün sayısının dokuz yüzü geçtiğini,  beş altı yıl öncesine kadar, bu sayının yüzler seviyesinde olduğuna işaret etti.

Elazığ TSO tarafından başlatılan bu çalışmaların memnuniyet verici olduğunu belirten Kızıltepe, bu girişimlerin ülkemiz için çok değerli olduğunun altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol