Öne Çıkanlar Sigaradan İki Yılda 112 Milyar TL ÖTV Geldi Sağlık Çalışanlarından Konvoylu Çağrı Milletvekili Bulut Elektrik ve Doğalgaz Faturaları 3 Ay Daha Ertelendi Hurda Araç Parçalarını Sanata Dönüştürüyor

Bu haber kez okundu.

Hadsiz Tan, Elazığ Afet Bölgesi olsaydı bu haklardan faydalanacaktı !

Rize'nin afet bölgesi ilan edilmesi sonrasında, Elazığlıların 24 Ocak depremi sonrasında afet bölgesi talebinin neden kabul edilmediği sorgulanmaya başladı.,

Elazığ'ın haklı talebinin karşılanmadığının ancak Rize'nin anında afet bölgesi ilan edildiğinin Elazığ kamuoyu ve gazeteciler tarafından dile getirilmesi AK PartiliKemal Tan'ı rahatsız etti.

AK Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan, halkın haklı talebini dile getiren gazetecilere yönelik hadssiz cümleler kullanarak adeta hedef gösterdi. Şehrinin hakkını koruyan gazetecilere karşı hadsiz cümleler kuran Tan, ya afet bölgesinin getirdiği hakları bilmiyor yada bu hakları 24 Ocak felaketini yaşamış Elazığ halkına çok görüyor.

AK Parti Elazığ'a bu hakları çok gördü! Mevzuata göre afet bölgesi ilan edilen bölgelerde tüm maddi kayıpları devlet ödüyor; sağlık hizmetleri ücretsiz karşılanıyor, kamu personeline yolluk, harcırah, avans ödenmesi gerekiyor.

Yapılardaki hasarları tespit etmek üzere ilgili bakanlık görevlendiriliyor.

Yapısal değişimlerde devlet imkânları kullanılacak Bütün şirketlerin, esnafların veya kişilerin devlet birimlerine ve bankalara olan borçları silinir veya borç süresi uzatılır.

Vergiler 12 ay süresince dondurulacak, Evleri yıkılmış veya zarar görmüş yurttaşlara yeni ev tahsis edilir.

Esnaflar için bütün bankalarda faizsiz kredi imkânı sağlanır.

Şehrin alt yapısında ki çalışmalar planlanacak, Doğalgaz, Elektrik faturaları devlet tarafından karşılanacak, Afetzedelerin taşınmasını gerektirecek durumda giderler Bakanlık tarafından karşılanacak.

Eğitimi aksayan öğrencilere ek sınav imkânı sağlanır ve merkezi sınavlarda (YGS-LYS, SBS, ALES gibi) öğrencilere ek puan verilir gibi avantajlardan faydalanacaktı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol