banner30
Öne Çıkanlar MÜFTÜLÜK KÖŞESİ Vergi ödemelerinde süre uzatıldı DRAMA DEVAM! JANDARMA HAYVANLARI YALNIZ BIRAKMIYOR KILIÇDAROĞLU

Bu haber kez okundu.

HAFIZ OSMAN ÖGE MEZARI BAŞINDA ANILDI

Harput Mezarlığı’nda gerçekleşen anma programına Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Elazığ Kültür ve Musiki Derneği Başkanı Abdülaziz Koç, Elazığ Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ziyaettin Akgüneş, Şair Zekeriyya Bican, mahalli sanatçılar Yalçın Turhan, Osman Bulut, Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç ve musikiye gönül vermiş üstatlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan anma programı, Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç’un ettiği dualarla devam etti.

Merhum Öge’nin hayırlarla anıldığı programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, amaçlarının Hafız Osman Öge’yi yeni nesillerin de tanımasını sağlamak olduğunu ifade ederek Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın şehrin kültür-sanat hayatına katkı sunan bütün çalışmalara destek verdiğini kaydetti.

Daha sonra söz alan musiki cemiyeti dernek başkanları ise Merhum Hafız Osman Öge’nin, şehrin yetiştirdiği önemli bir hoyrat ustası ve gazelhan olduğunu belirterek programın gerçekleşmesine katkı sunan başta Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları olmak üzere ekibine ve katılımcılara teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol