Öne Çıkanlar ELAZIĞ KOVANCILAR DA YAŞAYAN POLONYA VATANDAŞI MİRCAN DERESİ ISLAH EDİLDİ AKARYAKIT İSTASYONLARI ZOR DURUMDA 2020-2021 AV SEZONU SONA ERDİ Muhtar Sonunda İsyan Etti

Bu haber kez okundu.

“HALKIMIZ DERİNDEN YARALANDI”

Elazığ'ın Maden ilçesinde bulunan Türkiye'nin en zengin maden rezervinin işletme ihalesi yapıldı. Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi A.Ş ve Port Madencilik A.Ş'nin katıldığı ihaleyi 2 Milyar 205 Milyon TL Bedelle Port Madencilik A.Ş kazanırken ihaleye Elazığ Girişim Grubunun katılmaması üzerine HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı açıklamalarda bulundu.

Başkan Kavaklı, Elazığ Girişim Grubunun ihaleye katılmamasının Elazığ halkını maddi manevi derinden etkilediğini dile getirdi.

“ELAZIĞ GİRİŞİM GRUBU’NUN İHALEYE KATILMAMASI AKILLARDA SORU İŞARETİ OLUŞTURMUŞTUR”

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yaptığı açıklamada, “Maden ilçesinde bulunan maden rezervinin ihalesi yapıldı. Ülkenin en zengin maden yatağı olarak açıklanması aylardır şehrin gündeminde yer almış, halkımızı heyecanlandırmıştır. Bundan dolayı iş insanlarımız tarafından Elazığ Girişim Gurubu oluşturularak ihaleye hazırlanması bu heyecanı daha da artırmıştır. Ancak, Elazığ Girişim Grubu’nun Maden ilçesinde bulunan Türkiye'nin en zengin maden rezervinin işletme ihalesine katılmaması Elazığ halkımızı maddi ve manevi olarak derinden yaralamış, akıllarda soru işareti oluşturmuştur. Elazığ Girişim Gurubu’nun ihaleye katılmaması veya katılamama durumuna düşürülmesi düşündürücüdür. Bu ihaleye katılmamasını yanlış buluyoruz. İhaleyi kaybetmek elbette acı olacaktı. Ancak ihale ile yüzleşmemek şehrimize daha büyük acı yaşattı. Ayrıca bu durum her türlü yoruma açık hale geldi” ifadelerini kullandı.

“REZERV ELAZIĞ’A VE ÜLKEMİZE AİTTİR”

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı yaptığı açıklamada, “Rezerv Elazığ’a ve ülkemize aittir. Ülkemizin herhangi bir firmasının ihalede en makul fiyatı vererek alması şehrimize bir şey kaybettirmez, ancak izabe tesisinin yerinde kurulması Elazığ’ımızın ekonomisine ve işsizliğine büyük kazanımı olacaktı. Şehrin yetkilileri bu konu üzerinde durması gerekmekte, yeraltı zenginliklerimizin şehrimize kazanımının olması konusunda büyük gayret sarf etmelidirler. Şu ana kadar yapılanlar yetersiz kalmış ya da yeterince ilgi görmemiştir. Elazığ Girişim Gurubu’nun ihaleye girmemesi ve ihale sonucu şehirde yeni bir tartışma konusu haline gelmiş, şehrimizin ve halkımızın taleplerine ilgisiz kalınarak yazık edilmiştir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol