banner30
Öne Çıkanlar 6. Bölge İçin Harekete Geçti DEVA KYK Kredilerine İlişkin Öneride Bulundu VERBİSE KAYITLAR 30 EYLÜLDE SON Efsane Kaymakam Ayağının Tozuyla Çalışmalara Başladı Okul Kantinlerine Sıkı Denetim

Bu haber kez okundu.

Hamzabey’de Su Bitti

Elazığ Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Oğuz Gündağ konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgileri aktardı:
“Son yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle ilimizin önemli oranda içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılayan Hamzabey Barajı’ndaki su seviyesi ,ölü hacim noktasına gerilemiştir.

Bu duruma bağlı olarak; ilimize barajdan su verilemediği için, yer yer su kesintileri yaşanacaktır.

Vatandaşlarımızın, günlük yaşamını olumsuz yönde etkilememesi için kesintiler daha çok gece saatlerinde olacak. İlimizin içme suyu noktasında, mağduriyet yaşamaması için belediyemiz farklı noktalarda sürdürdüğü sondaj çalışmalarına ise; aralıksız devam edecek ve içme suyu açığı sondaj kuyularından elde edilen sularla kapatılmaya çalışılacaktır.

Şehir merkezinde 10 adet yeni sondaj kuyusu vurduk ve önlemlerimizi daha çok artıracağız.

Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları da, konuyu yakından takip ediyor. Saha çalışmalarımıza hız vermemiz noktasında da gerekli talimatları veriyor. “

 

Problem Kalıcı Değil
Açıklamalarına devam eden Gündağ“Mevsim yağışlarının başlamasıyla birlikte, barajlarımızdaki doluluk seviyesi artacağı için, şehrimize tekrar su vermeye başlayacağız. İçinde bulunduğumuz sürecin, daha kolay ilerleyebilmesi için vatandaşlarımızdan su tasarrufu noktasında azami hassasiyet göstermelerini ve suyu daha bilinçli tüketmelerini rica ediyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Hamzabey’de Su Bitti

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol