Öne Çıkanlar PTT Merkez Binası Tadilata Alındı 50 BİN ADET GÜMRÜK KAÇAĞI MAKARON ELE GEÇİRDİ. KURUMLAR UYURKEN! Deprem Bölgesinde Fiilen Çalışan Memurlara 6 Ay Tazminat Ödenecek 2020 Bitti

Bu haber kez okundu.

“HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARI” HİLALKENT SOSYAL HİZMET BİNASI’NDA HAYATA GEÇİYOR

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu öncülüğünde gerçekleşen toplantı kapsamında, daha önce Elazığ Ticaret Borsası’nda hayata geçirilmesi planlanan "Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı" projesinin, Elazığ Belediyesi tarafından Hilalkent Mahallesi’nde inşa edilen Sosyal Hizmet Binası'nda hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Bu doğrultuda kadınlarımız, kendi el emeği göz nuru olan gıda ve yöresel ürünleri Elazığ Belediyesi Hilalkent Sosyal Hizmet Binası’nda satışa sunacaklar.

KADINLAR SATIŞ YAPACAKLARI PAZAR ALANINI İNCELEDİ

Toplantı sonrasında hanımlar, ekonomik yaşamda yer almaları ve kendi üretimlerine değer kazandırmaları için hayata geçirilen "Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı" alanında yine kendilerinin tezgâh açacağı alanları incelediler.

Kadınların hazırladığı; kuru bakliyattan konserveye, süt ve süt ürünlerinden organik gıdalara yüzlerce çeşit ürünün tüketiciye ulaştırılacağı pazar alanı haftanın her günü hizmet verecek.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE HİZMETE BAŞLAYACAK

Toplantı sonrası açıklama yapan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın kadın istihdamını artırmaya yönelik projeleri arasında yer alan ve kadınların ekonomik alanda daha çok söz sahibi olacağı "Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı" projesinin, önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol