banner30
Öne Çıkanlar Elazığ At yarışlarında 18. Yarış günü Haber Ayrıntı 13. Yılını Kutluyor Bahtı Kara Esnafı 2021 Yılı İçerisinde Bitirmeyi Planlıyoruz! Bordo-Beyazlılar yeni sezon için toplanıyor

Bu haber kez okundu.

HEFİAD’tan Öğrencilere Burs Desteği

Burs başvuruları hakkında açıklama yapan Helal Finans Araştırmaları Derneği Başkanı Mehmet Gürdaş, insanlığa yapılacak katkının değer üretmek olduğunu belirterek, dernek olarak yüksek lisans ve doktora öğrencilerini desteklemeye devam edeceklerini belirtti.

Gürdaş açıklamasında; “Derneğimizin yeni dönem burs başvuruları başlamıştır. Bilindiği üzere, burs başvurularını oldukça titiz ve zorlu bir süreçten geçerek ülkemize, nitelikli bilim insanları kazandırmaya gayret ediyoruz. Bilimin gelişimi insanın ve medeniyetin şekillenmesinde önemli bir yere sahiptir. Bu uğurda insanlığa yapılabilecek en değerli katkı ise, değer üretebilmektir. Değer üretmek; bilginin yöntemli bir şekilde sorgulanması, analiz edilmesi ve yorumlanması ile niteliğe kavuşur. Bu süreçte, HEFİAD olarak yeni değerler üretmek, insanlığa yeni değerler kazandırabilmek adına, bilginin yöntemli sorgulanmasına ve yorumlanmasına özel önem veriyoruz.

Eğitim programlarımızda yer alan birçok arkadaşımız, kazandıkları niteliklerle çeşitli üniversitelerde ve kurumlarda görevlere başladılar. Yine araştırmacılarımız nitelikli indekslerde taranan dergilerde yayınladıkları makaleleri ile bizlere ışık tuttular. Onların verdiği mutluluk ile arzumuz ülkemizdeki nitelikli insanlara, bu duyuruyu iletmek ve daha fazla insanı ilim dünyasına kazandırmaktır.  Bu sebeple iktisat, ekonomi, ilahiyat, hukuk, İslam iktisadı ve finansı ve İslam ekonomisi alanlarında yüksek lisans ve doktora çalışmalarına destek olmaktayız” dedi.

Burs başvuruları için gerekli koşullar ve başvuru işlemleri derneğin www.hefiad.org web adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Son başvuru tarihi ise 24 Ekim 2021.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol