Öne Çıkanlar GÖKTAŞ VAKA SAYISI 100 BİNDE 61 AK Kadınlar Şiddete Karşı Turuncu Çizgi Çekti Yukarı Fırat Kültür Sanat ve Arkeoloji Derneğinden Başkan Şerifoğullarına Teşekkür AK Parti İl Başkanlığına Atanan Yıldırımı Kutladı

Bu haber kez okundu.

HÜDA PAR’DAN KONTENJAN TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sosyal konut projesinde Elazığ’da Alacakaya, Arıcak, Baskil, Sivrice ve Maden’e kontenjan ayrılmamasına bir tepki de HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı’dan geldi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı bu duruma tepki göstererek Alacakaya, Arıcak, Baskil, Sivrice ve Maden’e kontenjan ayrılmamasına tepki gösterdi.


KAVAKLI; “TÜM İLÇELERE DENGELİ DAĞITILMALIDIR”

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, “Sosyal konut açıklaması ülke gündeminde yerini aldı. Kiradan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız Sosyal Konut Projesine ciddi rağbet gösterdi. Genel başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, dengesiz kira artışlarının önüne geçilmesi ve konut ihtiyacının karşılanması için geniş çaplı sosyal konuta ihtiyaç olduğuna aylar öncesi dikkat çekmiş, açıklamada bulunmuştu. Haklı bir talep olduğu konut projesinin açıklaması ile daha da iyi anlaşılmış olundu. Sosyal konut projesi kapsamında ilimizde ilk etapta 1651 konut yapılacağı açıklandı. Bu konutlar il merkezi, Yurtbaşı Beldesi, Keban, Ağın, Karakoçan, Kovancılar ve Palu İlçelerinde yapılacağı sayıları ile birlikte kamuoyuna duyuruldu. Ancak Alacakaya, Arıcak, Baskil, Sivrice ve Maden ilçelerimiz konut dağılımında yer bulmadı. Bu ilçelerimizde sosyal dengeyi korumak, göçü önlemek, gelişmesine olanak sağlanmak ve ticaretine katkıda bulunmak açısından önem arz ediyor. Konut dağılımı ihtiyaca binaen tekrar gözden geçirilmeli ve tüm ilçelere dengeli dağıtılmalıdır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol