Öne Çıkanlar TESLİM OLANLARIN SAYISI 200 OLDU Ahıra Giren Kurt 2 Koyunu Telef Etti UTANÇ VESİKASI! Milletveki Erol: Vatandaş Mağdur Bankalardan Kredi Ödemeleri Karaı

Bu haber kez okundu.

"İKLİMSEL DEĞİŞİKLİKLER ARICILIK SEKTÖRÜNÜ DE OLUMSUZ ETKİLİYOR"

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay, 20 Mayıs Dünya Arı Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Canbay mesajında, iklimsel değişikliklerin arıcılık sektörünü de olumsuz etkilediğini söyledi.

Elazığ Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat Canbay, 20 Mayıs Dünya Arı Günü vesilesiyle yaptığı açıklamada, Dünya Arı Günü’nün bu mucizevi varlıklar için bir farkındalığa vesile olmasını temenni etti.

Başkan Canbay açıklamasında, Dünya Arı Günü’nün amacının arıların ve diğer tozlayıcıların insanlık ve dünya için taşıdıkları önemin hatırlatılması olduğuna dikkat çekerek; “Bu önemli günde bu konuda bir farkındalık oluşturulması ile arıların ve diğer tozlayıcıların gelişebilmesi için hayatta kalma koşullarını iyileştirmek ve yaşam alanlarına ışık tutmak amaçlanıyor.

Arılar yaşam demek, arı varsa hayat var.

Hepimizin yaşamı, onların yaşamına bağlı. Onlarsız, yemeye alışkın olduğumuz ürünlerin çoğu tehlikeye girmekte.

Dünya Arı Günü vesilesi ile yaşanan COVID-19 pandemisini de dikkate alarak, hastalıkların korunma ve tedavisinde bal, Polen, arı sütü ve propolis gibi arı ürünlerinin kullanılması önemli bir konu olarak görülüyor. COVID-19 Pandemisinin getirdiği olumsuz şartlar ile iklimsel değişiklikler arıcılık sektörünü de olumsuz etkiliyor ve geçici verim kayıpları meydana geliyor.

Arıcılıkta, önemine binaen yasal ve yapısal düzenlemelere ihtiyaç var.

Arıların geleceği insanların geleceği demektir. 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nün bu mucizevi varlıklar için bir farkındalığa vesile olmasını temenni ediyor, ülkemiz, şehrimiz, mesleğimiz, sektörümüz ve yetiştiricilerimiz için önemli katkılarının olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol