banner30
Öne Çıkanlar Herkesin Kazandığı Yarışma Gerçekleştirildi 420 Bin Siraz Yavrusu Hazar Gölüne Bırakıldı Paluda Korkutan Deprem Kadın Meclisi Sağlık Çalışanlarını Unutmadı Milletveki Erol: Vatandaş Mağdur

Bu haber kez okundu.

İL MÜFTÜSÜ SELAMİ AYDIN MEVLİD KANDİLİ MESAJI YAYINLADI

   Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)'in dünyaya teşriflerinin yıldönümü olan Mevlid Kandil’ini, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

   Hz. Peygamberimiz (S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah O’nu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir.

  İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz.

    Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl Mevlid-i Nebi Haftasının teması Peygamberimiz ve Vefa Toplumu olarak belirlenmiştir.

   Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıldönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli Elazığlı hemşerilerimin Mevlid Kandil’ini tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol