banner30
Öne Çıkanlar Lösemi Hastası Genç Kız Yardım Bekliyor Hava Limanı Bir Buçuk Ay Kapanacak Elazığ Emniyeti Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor Jandarma Hırsızları Suçüstü Yakaladı İl Protokolü Aşure Dağıtımında

Bu haber kez okundu.

İpekyolu Roket Takımı İki Ödül Birden Aldı

Elazığ İl Özel İdaresi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Cumhurbaşkanlığı himayesindeki, Fırat Üniversitesi Akademik destekli, İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde iki ödül birden aldı.

İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Roket Takımı ilk ödülünü, TEKNOFEST bünyesinde ROKETSAN ve TÜBİTAK tarafından düzenlenen Roket yarışmasında Türkiye ikincisi olarak aldı.

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne 111 ülkeden yapılan 200 bin başvuru sonrasında değerlendirmeyi geçen;  44 bin 912 takım arasında yarışan, İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Roket Takımı orta irtifa roket kategorisinde, büyük bir başarı göstererek Türkiye ikincisi oldu.

               

İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Roket Takımı yarışmada, TEKNOFEST en iyi takım ruhu ödülünü alma başarısı göstererek ikinci ödülünü aldı.

İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi Roket Takımı, TEKNOFEST’te iki ödül birden alarak Elazığ’ı en güzel şekilde temsil etmiş oldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol